Facebook pro Android: první obrázky

O chystané Facebook aplikaci pro Android jsme již psali, proto je ve stručnosti: oproti očekávání se nakonec Facebook a Google dohodli na tvorbě oficiální aplikace pro Google Android platformu. Na iPhonu je Facebook aplikace již jeden rok a je extrémně populární, totéž lze očekávat také na telefonech se systémem Android.

Na iPhonu má Facebook denně přibližně 4 milióny aktivních uživatelů a měsíčně téměř 12 miliónů aktivních uživatelů. Ještě populárnější je pak aplikace pro Blackberry, kde si denně Facebook aplikaci spustí zhruba 4,5 miliónu uživatelů. Celkově si na mobilních aplikacích měsíčně spustí Facebook 30 miliónů lidí – vzhledem k celkovému počtu uživatelů služby, který činí 250 miliónů, lze očekávat další masivní růst uživatelů mobilních aplikací.

Android by měl v příštích měsících plnit roli hlavního tahouna v počtu nových uživatelů. V následujícím půlroku se má objevit mnoho nových přístrojů na této platformě a spolu s tím samozřejmě poroste i počet uživatelů aplikací. Ačkoliv je mezi Facebookem a Googlem znatelné napětí, obě společnosti si uvědomují výhody, které pro ně z oficiální Facebook aplikace plynou.

Máte už mobil s Android OS? Plánujete jeho koupi do budoucna? A především – používáte Facebook už i na mobilních zařízeních?

Facebook na Androidu