Facebook připravuje aplikaci Home i pro iPhone a Windows Phone

Tým Facebooku na obou verzích, jak pro iOS, tak Windows Phone, již pracuje, a dokonce má připravené prototypy. Přesto ale zatím nic není jisté. Problém je v tom, že na rozdíl od Androidu musí příslušné firmy aplikaci schválit a souhlasit s její podobou. Řekl to v interview pro Bloomberg produktový šéf Facebooku Adam Mosseri.

Facebook již s Applem i Microsoftem jedná a podle Mosseriho oběma firmám předvedl aktuální verze svých prorotypů pro jejich platformy. Jednání ale zdaleka nejsou ukončená, stejně jako tvorba aplikací.

Vzhledem k tomu, že s konečnou podobou obou produktů musí oslovené firmy souhlasit, mohou verze aplikace pro tyto platformy vypadat poměrně odlišně od toho, jak funguje Home pro Android. Samozřejmě za předpokladu, že aplikaci pro své platformy vůbec povolí, jinak se uživatelé těchto verzí Facebooku pro své telefony vůbec nedočkají.

Facebook Home by, alespoň v takové podobě, v jaké je na Androidech, mohl znamenat, že Facebook získá větší kontrolu nad telefonem a bude uživatelům moci zobrazovat více své vlastní reklamy. Ačkoliv první publikovaná aplikace zatím reklamy neobsahuje, mají se v některé z budoucích verzí postupně začít objevovat.

Více o tom, jak Facebook Home funguje a co si o něm myslíme, se můžete dočíst v našich prvních dojmech.