Facebook připravuje aplikaci Home i pro iPhone a Windows Phone

Největší sociální síť by svou aplikaci Facebook Home chtěla zprovoznit po Androidu i pro další platformy. Bude to ale mít těží, než u systému Googlu, iOS ani WIndows Phone totiž nejsou otevřenými operačními systémy.

Tým Facebooku na obou verzích, jak pro iOS, tak Windows Phone, již pracuje, a dokonce má připravené prototypy. Přesto ale zatím nic není jisté. Problém je v tom, že na rozdíl od Androidu musí příslušné firmy aplikaci schválit a souhlasit s její podobou. Řekl to v interview pro Bloomberg produktový šéf Facebooku Adam Mosseri.

Facebook již s Applem i Microsoftem jedná a podle Mosseriho oběma firmám předvedl aktuální verze svých prorotypů pro jejich platformy. Jednání ale zdaleka nejsou ukončená, stejně jako tvorba aplikací.

Vzhledem k tomu, že s konečnou podobou obou produktů musí oslovené firmy souhlasit, mohou verze aplikace pro tyto platformy vypadat poměrně odlišně od toho, jak funguje Home pro Android. Samozřejmě za předpokladu, že aplikaci pro své platformy vůbec povolí, jinak se uživatelé těchto verzí Facebooku pro své telefony vůbec nedočkají.

Facebook Home by, alespoň v takové podobě, v jaké je na Androidech, mohl znamenat, že Facebook získá větší kontrolu nad telefonem a bude uživatelům moci zobrazovat více své vlastní reklamy. Ačkoliv první publikovaná aplikace zatím reklamy neobsahuje, mají se v některé z budoucích verzí postupně začít objevovat.

Více o tom, jak Facebook Home funguje a co si o něm myslíme, se můžete dočíst v našich prvních dojmech.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Falešné účty (nejen) na Twitteru

Přes dvě třetiny followerů nejpopulárnějších účtů na Twitteru jsou uživatelé buď neaktivní, nebo rovnou falešní. Jednou z nejhorších je Shakira, ta jich má v součtu skoro 80 procent. Tvrdí to infografika věnovaná falešným účtům na sociálních médiích.
Přečtěte si více

Studie: Příspěvky z Facebooku jsou zapamatovatelnější než jiné typy textu

Se zajímavou studií přišli výzkumníci z Univerzity San Diego. Podle ní jsou příspěvky z Facebooku pro lidi snáze zapamatovatelné než profesionálně psané texty z knih či dokonce obličeje. A důvod údajně není v tom, že by nám užívání Facebooku měnilo mozek, ale právě naopak - příspěvky ostatních na sociální síti lépe odpovídají tomu, jak náš mozek již dávno funguje.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Žambulinko, vrať se!

Je vlastně zvláštní, že nevzniká výrazně víc lokálních memů, které se by věnovaly významným lidským příběhům hvězd první velikosti, které nás baví v bulvárech den co den. Je tedy příjemnou změnou, když se u nás konečně objevuje alespoň v pár kouscích oblíbená herečka a zpěvačka Ivetka B., neboli Žambulinka. Vítej a těšíme se na spoustu dalších společných setkání v TOP memech týdne!