Facebook připravuje aplikaci Home i pro iPhone a Windows Phone

Největší sociální síť by svou aplikaci Facebook Home chtěla zprovoznit po Androidu i pro další platformy. Bude to ale mít těží, než u systému Googlu, iOS ani WIndows Phone totiž nejsou otevřenými operačními systémy.

Tým Facebooku na obou verzích, jak pro iOS, tak Windows Phone, již pracuje, a dokonce má připravené prototypy. Přesto ale zatím nic není jisté. Problém je v tom, že na rozdíl od Androidu musí příslušné firmy aplikaci schválit a souhlasit s její podobou. Řekl to v interview pro Bloomberg produktový šéf Facebooku Adam Mosseri.

Facebook již s Applem i Microsoftem jedná a podle Mosseriho oběma firmám předvedl aktuální verze svých prorotypů pro jejich platformy. Jednání ale zdaleka nejsou ukončená, stejně jako tvorba aplikací.

Vzhledem k tomu, že s konečnou podobou obou produktů musí oslovené firmy souhlasit, mohou verze aplikace pro tyto platformy vypadat poměrně odlišně od toho, jak funguje Home pro Android. Samozřejmě za předpokladu, že aplikaci pro své platformy vůbec povolí, jinak se uživatelé těchto verzí Facebooku pro své telefony vůbec nedočkají.

Facebook Home by, alespoň v takové podobě, v jaké je na Androidech, mohl znamenat, že Facebook získá větší kontrolu nad telefonem a bude uživatelům moci zobrazovat více své vlastní reklamy. Ačkoliv první publikovaná aplikace zatím reklamy neobsahuje, mají se v některé z budoucích verzí postupně začít objevovat.

Více o tom, jak Facebook Home funguje a co si o něm myslíme, se můžete dočíst v našich prvních dojmech.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

LinkedIn pro váš business: Jde to?

LinkedIn jako nástroj pro hledání zaměstnanců a budování jména firmy, nebo i prodejní kanál? Konference LinkedIn – nástroj pro vás business představila, kdo na tuto sociální síť chodí, co tam hledá a jak ho oslovit. Jenže vytvořit na síti takovou kampaň, která by byla úspěšná, není jen o poznání cílové skupiny. Na konferenci o LinkedIn jsme se těšili: je to jedna z mála akcí, která se věnuje u nás trochu opomíjené síti. Tak se seznamte.
Přečtěte si více

Indiegogo: Úspěšný rok pro crowdfunding, více peněz za kratší čas

Je dost možné, že na rok 2012 se bude vzpomínat jako na rok, kdy se naplno rozjel crowdfunding. Alespoň soudě podle dat Indiegogo (ale i Kickstarteru), jedné z nejznámějších platforem pro nový způsob financování projektů. Kampaně probíhající na Indiegogo byly loni častěji úspěšné, dařilo se jim vybírat více peněz a celkově k tomu potřebovaly méně času.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Všichni vás sledují!

Uplynulý týden byl ve znamenení několika zásadních událostí: Apple ukázal nový počítač, což nemohlo zůstat bez náležité odpovědi; dozvěděli jsme se, že všechno, co sdílíte na Facebooku a o čem se bavíte v Americe po telefonu, může a bude použito proti vám; objevil se nový fenomén "sloth-facingu", což bychom asi přeložili jako "lenochodozksichtování"; a samozřejmě jsme našli i další nesmysly..