Facebook přináší novou featuru na hledání zmizelých dětí

Facebook postupně zavede nové notifikace, ve kterých budou uživatelé informováni o zmizelých dětech z bezprostřední blízkosti jejich bydliště. Zatím jen v Americe.

Facebook postupně zavede nové notifikace, ve kterých budou uživatelé informováni o zmizelých dětech z bezprostřední blízkosti jejich bydliště. Zatím jen v Americe.

Pro vytvoření tohoto odvážného kroku začal Facebook spolupracovat s Národním centrem pro zmizelé a zneužívané děti. Notifikace se pak budou zobrazovat v klasické mobilní aplikaci.

Jakmile bude řízení v probíhajícím pátrání zahájeno, centrum jej přidá do databáze a Facebook tuto “novinu” okamžitě ohlásí v News Feedu jako běžnou zprávu. To jak na telefonech a mobilních zařízeních, tak i klasických PC, kde se dozvíte detailnější podrobnosti k případu.

Podrobnosti by měly obsahovat fotku dítěte, případně popis vozidla, prakticky jakákoli informace, která by veřejnosti pomohla s hledáním.

HT_facebook_amber_alert_1_sk_150112_4x3_992

Veřejnost pak bude mít také možnost notifikaci dále sdílet se svými známými. Jde jen o to, zda-li bude Facebook tuto možnost nasazovat globálně, nebo jen v určitých oblastech a zemích. Ne všude se totiž podobný koncept může setkat s úspěchem.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook má nové centrum pro hledání nejlepších agentur a vývojářů

Takzvaní preferovaní marketingoví vývojáři jsou označením, jehož udělováním chce Facebook pomoci značkám snadno najít kvalitní agentury pro kampaně na sociální síti. Nyní se projekt dočkal dalšího zviditelnění a rozšíření. Facebook zřídil speciální web, kde lze mezi doporučenými dodavateli podrobně vyhledávat podle nejrůznějších kritérií včetně specializace a lokality.