Facebook přidal do chatu náhledy odkazů

Když na Facebooku vkládáte odkaz do statusu, nemusí po publikaci obsahovat jeho adresu. Namísto toho lze adresu při tvorbě statusu vložit, počkat, až Facebook ke statusu odkaz přiloží formou náhledu, a pak adresu ze statusu zase smazat. Náhled i odkaz již zůstanou ke statusu připojeny, přestože v jeho textu již adresu odkazu není.

Na stejném principu začal během posledních dnů fungovat i chat. Pro uživatele, kteří jsou na Facebooku ze svého osobního počítače, nyní vytváří náhledy vložených odkazů. Stejně jako u statusů lze ze zprávy adresu odkazu smazat, aniž by připojený náhled ze zprávy zmizel. V chatu se pak objeví odkaz v podobném formátu, jak jsou uživatelé zvyklí z již zmíněných statusů.

chat link

Novinka ale bohužel vždy nefunguje zcela bezchybně. U některých odkazů totiž Facebook neumí pro chat jejich náhled vytvořit, a tak nakonec stejně do zprávy vloží pouze URL adresu.

Náhledy v chatu také prozatím nefungují pro všechny uživatele. Podle počtu těch, kteří je již mají aktivované, se ovšem zdá, že nejde pouze o omezený test. Situace nasvědčuje tomu, že se jedná o postupné zprovozňování, jak je u Facebooku vzhledem k počtu jeho uživatelů zvykem. Pokud tedy náhledy zatím nemáte, brzy by se měly objevit i u vás.