Facebook překonal hospodářská očekávání, akcie přesto klesaly

Facebook včera večer oznámil své hospodářské výsledky, v nichž výrazně překonal očekávání analytiků. Akcie ale přesto poklesly. Investory nepotěšila zpráva, že teenageři na největší sociální síť nechodí tak často jako dřív.

Když Facebook včera oznámil své hospodářské výsledky, akcie v after-hours obchodování nejprve výrazně posílily, až o 14 procent. Nebylo divu, sociální síť ukázala velmi solidní čísla. Její příjmy ve třetím čtvrtletí byly 2,02 miliardy dolarů. To je o 60 procent víc, než za stejné období před rokem, především ale také výrazně víc, než analytiky očekávaných 1,91 miliardy dolarů.

Kromě toho nadále rostl podíl příjmů z mobilů, což je také dobrá zpráva, až na 49 procent všech reklamních příjmů. A Facebook dalece překonal i ukazatel zisku na akcii. Ten Wall Street očekával kolem 0,19 dolaru na akcii, skutečnost ale byla lepší, 0,25 dolaru na akcii.

Dobře si Facebook vedl i v obecných ukazatelích o členské základně. Počet měsíčně aktivních uživatelů se zvýšil na 1,19 miliardy, počet denně aktivních na 728 milionů a počet mobilních uživatelů povyrostl na 874 milionů.

Vše nasvědčovalo tomu, že dnešní obchodování by pro Facebook mělo znamenat další posílení jeho akcií. Nic takového se ale nakonec nekoná. Finanční šéf Facebooku David Ebersmann totiž investory nepotěšil informací, že se snížila denní návštěvnost Facebooku mezi teenagery. Právě ti v dlouhodobém horizontu tvoří klíčovou skupinu uživatelů sociální sítě.

Informace nakonec poslala dnešní obchodování s akciemi Facebooku do červených čísel. V posledních dnech se obchodovaly přes 50 dolarů, ovšem s mírně sestupnou tendencí, když včera uzavíraly na 49 dolarech. Po špatných zprávách o návštěvnosti mladých uživatelů burza dnes otevřela na 47 dolarech a akcie od té doby o několik desítek centů povyrostly.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na příspěvky facebookových stránek upozorní notifikace

Pokud vás štvalo, že jste kvůli stále přísnějším algoritmům neviděli všechny příspěvky své oblíbené stránky na Facebooku, nebo vás jako jejího správce trápí klesající dosah, nyní je tu šance na alespoň částečné řešení. Facebook zkouší novou funkci, díky níž mohou mít uživatelé přehled o kompletní aktivitě vybraných stránek.