Facebook představil Mentions, speciální aplikaci pro slavné

Facebook uvedl svou novou aplikaci Mentions určenou populárním osobnostem, které mají na sociální síti ověřené účty. Těmto celebritám dává nové možnosti, jak na Facebooku s lidmi komunikovat.

Nová aplikace Facebooku pro iPhone Mentions není zdaleka pro každého. Ano, můžete si ji stáhnout. Pokud ale nejste známá osobnost a na Facebooku nemáte veřejnou stránku, která má modrou ikonku značící ověřený účet, stejně ji nebudete moci používat. Prozatím je navíc dostupná pouze pro celebrity ve Spojených státech, to se ale samozřejmě časem změní.

Celebritám chce aplikace dát rozšířené možnosti správy jejich facebookových stránek a pohodlnější komunikaci s fanoušky a veřejností. Oproti klasické aplikaci Facebooku obsahuje několik rozdílných prvků:

  • kromě příspěvků od lidí a stránek, které již sledují, aplikace celebritám nabízí zobrazení trendujících témat a příspěvků; tím jim umožňuje zapojit se do diskuze kolem aktuálních témat a rozšiřovat svou fanouškovskou základnu
  • přes aplikaci také celebrity mohou vidět všechny veřejné příspěvky, které obsahují jejich jméno, a mohou na tyto příspěvky přímo reagovat

Celkově aplikace omezuje zbytečný šum, kterého je na Facebooku plno. Namísto toho se soustředí na co nejjednodušší a nejpřímější odhalování relevantních diskuzí, do kterých celebritám umožňuje snazší zapojení než kdy dřív. Rozhodně jde o povedený způsob, jak slavní uživatelé mohou svou slávu na sociálních sítích dále prohlubovat a být kontaktu se svými obdivovateli.

fb mentions 2

fb mentions 1

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak sociální média pomohla operátorům přežít tarifovou revoluci

Společnost Brand Embassy má velmi dobře nakročeno k tomu stát se největším úspěchem pražského akcelerátoru StartupYard a mezi její klienty v Česku či Velké Británii patří řada velkých jmen. Shodou okolností i všichni tuzemští operátoři, takže mohla využít zajímavou příležitost v podobě "tarifové revoluce" k vytvoření infografiky a troše toho selfproma.