Facebook představil funkci, která vás upozorní na přátele v okolí

Facebook chce vědět, kde jeho uživatelé jsou, a chce, aby to o svých přátelích věděli i oni. Dvě mouchy jednou ranou má zabít nová mobilní funkce Nearby Friends, která vás upozorní, když je někdo z vašich přátel nedaleko.

Novinku Nearby Friends Facebook představil během čtvrtka na svém blogu. Funkce navazuje na neúspěšný experiment Find Friends Nearby z roku 2012, je oproti němu ale podstatně rozumněji pojatá.

Zatímco experiment z roku 2012 měl za následek, že lokace uživatele byla zcela veřejná a mohl ji vidět kdokoliv, Nearby Friends umožňuje velmi detailně pracovat s nastavením soukromí. Svou lokaci je tak možné zobrazit všem, ale také jen přátelům, určitému seznamu lidí i jen jednotlivým uživatelům. Lokaci lze sdílet na neomezenou dobu (s možností kdykoliv sdílení zase vypnout), lze ale také určit, od kdy a do kdy nebo na jakou dobu zvolené publikum vaši lokaci uvidí.

Pokud se právě nacházíte na pikniku s přáteli (a období pikniků se nám pomalu ale jistě blíží), můžete místo složitého popisování cesty s účastnícími se přáteli v danou dobu jednoduše sdílet svou polohu. Návštěvníci párty či pikniku tak místo konání najdou bez nejmenších problémů na mapě podle toho, kde se právě nacházíte vy. Aplikace vás také sama upozorní, pokud je nablízku někdo z vašich přátel, kdo se rozhodl s vámi svou lokaci sdílet.

nearby-friends-press-3

Nearby Friends si uživatel může aktivovat v nastavení, jinak funkce zůstane neaktivní. Aby bylo možné novinku využívat, je třeba v telefonu zapnout geolokační služby a ke geolokaci umožnit přístup aplikaci Facebooku. Je nicméně třeba dodat, že pokud máte problémy s výdrží baterie, jedním z nejefektivnějších způsobů šetření je právě vypnutí geolokačních služeb v telefonu. Pokud tedy bojujete s tím, že vám telefon nevydrží bez nabití tak dlouho, jak potřebujete, je lepší se novince úplně vyhnout.

Nearby Friends zaznamenává také log vašeho pohybu, který je možné kdykoliv smazat. Andrea Vaccari, produktový manažer Facebooku, který za novinku zodpovídá, ujišťuje, že takto získaná data nebudou sociální sítí využívána k žádným jiným účelům, než právě pro provoz Nearby Friends.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Redesign Facebooku vynesl Fredu Nerbymu novou práci a miliony návštěv

Tohle je malá, ale povzbudivá zprávička. Možná si ještě pamatujete na zajímavý redesign Facebooku, který na začátku ledna několikrát obletěl svět. Svému tvůrci vynesl mnohem víc než jen pět minut slávy a znovu se ukázalo, že když něco umíte a zároveň dokážete udělat něco navíc, prostě jen tak, je slušná šance, že se vám to v dobrém vrátí.
Přečtěte si více

Ondra Vodička alias polovina Madbros: Dělat YouTube je zaměstnání, pracuju osm hodin denně

Ondra Vodička vystupuje v YouTube světě jako Premi společně se svým bratrem Prooxim (Davidem). Dohromady mají přezdívku Madbros, s natáčení videí začali předloni a docela jim to jde. Tedy, pokud "docela" znamená pod kanálem Madbros napočítat skoro 40 milionů zhlédnutí a 280 tisíc odběratelů. A taky zhruba 72 tisíc fanoušků na Facebooku. Hodně značek by za tahle čísla možná i pořádně zaplatilo markeťáka. Jenže ten jim zkrátka nezaručí podobné nadšení a zájem, protože YouTube se dělá od srdíčka…