Facebook pracuje na chatovacích místnostech, v současnosti je testuje

Jistě si také pamatujete na dobu, kdy na internetu byly velmi populární chatovací místnosti. Možná tato doba pominula, možná jsme my mezitím vyrostli z toho správného věku, připomenutí starých časů ale nyní přichází ve zcela nové podobě. Chatovací místnosti totiž připravuje i Facebook.

Chatovací místnosti v podání Facebooku budou využívat jeho klasickou aplikaci pro psaní zpráv, bude zde ale jeden hlavní rozdíl. Zatímco totiž běžné konverzace se může účastnit pouze uživatel, který je do ní pozván, do chatovacích místností bude moci lidí mnohem víc.

O funkci se jako první dozvěděl John Constine z TechCrunche, který také její skutečnou existenci rovnou ověřil u sociální sítě. Na rozdíl od Constinova zdroje oficiální vyjádření Facebooku ale odmítlo k novince podat jakékoliv další detaily. Spokojit se proto musíme s informacemi, které TechCrunchi předal zmíněný informátor. Podle něj je současná podoba nové funkce tato:

  • založit chatovací místnost jde z nástroje pro vkládání příspěvků, který obsahuje nový příkaz “Host Chat”
  • při vytvoření chatovací místnosti do ní lze přidat přátele stejně, jako je tomu u hromadných chatů
  • při vytvoření chatovací místnosti lze také samozřejmě zvolit její název
  • informace o vytvoření chatovací místnosti se zobrazí jako příspěvek v news feedu, přes který bude možné se do chatu prokliknout
  • chat proto není omezen na pozvané, ale mohou do něj i přátelé, kteří informaci o založení místnosti vidí ve feedu
  • autor místnosti může omezit, kdo z přátel do ní bude mít přístup, a ty, koho tam nebude chtít, bude moci vyhodit
  • chatovací místnosti jsou v současnosti pouze textové a pouze na desktop, je ale prakticky jisté, že v případě širšího spuštění by se jejich možnosti rozšířily

Funkce byla v této podobě testována skupinou zaměstnanců Facebooku a nyní ji sociální síť prý také poprvé zkouší mezi samotnými uživateli. Jak je ovšem jejím zvykem, jde o velmi malý zlomek uživatelů, šance, že se chatovací místnosti takto dostanou právě k vám, je tedy vpravdě mizivá. Stejně tak není jisté, zda k plošnému spuštění chatovacích místností vůbec dojde, či zda před ním nebude jejich fungování významným způsobem změněno.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak funguje spojení Youtuberů a značek? Reálné postoje, skuteční vlogeři, úspěchy a česká čísla

Videoblogeři jsou fenomén. A začínají být fenoménem nebývalým. U těch, kteří na internetu tráví hodiny a pouští si jejich videa, po stovkách lajkují a sdílejí příspěvky na sociálních sítích nebo nakupují podle toho, co jim ve svých videích doporučili. Nebo co bylo vidět v pozadí. Nebo co jen tak mimochodem vlogeři jedli. Nebo... za co jim značky zaplatily.