Facebook Page Barometer umožní zdarma porovnat výkony vaší stránky s ostatními

Chcete vědět, jak si vaše stránka na Facebooku vede ve srovnání s jinými? Zajímavý nástroj Facebook Page Barometer od Agoram Pulse vám to umožní, a to zcela zdarma, pod jedinou podmínkou. Do jeho souhrného průměru mu musíte poskytnout i data ze svých stránek.

Facebook Page Barometer je nový nástroj od agentury Agora Pulse, umožňující změřit si výkony svojí stránky na Facebooku. Dosah počtu fanoušků, jejich engagement, kolik lidí o vaší stránce mluví, jaký mají vaše příspevky virální dosah.. To všechno vám dokáže Facebook změřit také, co vám ale už neřekne, je zda si vedete dobře nebo špatně.

Page Barometer toto srovnání poskytnout dokáže, a to na základě jednoduchého principu. Majitelé stránek mohou do tohoto nástroje svou stránku připojit, čímž se stanou dvě věci. Za prvé, nástroj jim ukáže, jak si statistiky jejich stránky vedou oproti výkonům ostatních stránek. Za druhé potom jejich statistiky započítá do průměru, proti kterému všechny stránky porovnává, takže každý, kdo svou stránku připojí po nich, je porovnáván i s jejich výkony.

Z toho samozřejmě vyplývá, že čím více stránek se do nástroje připojí, tím přesnější srovnání výkonnosti jim dokáže Page Barometer nabídnout. Potenciál tohoto srovnávání spočívá v tom, že nástroj je zdarma, jedinou podmínkou je právě to, že stránka zpřístupní svá vlastní data do celkového průměru (což se ovšem stane automaticky již tím, že nástroj použijete).

V současnosti je v databázi Barometeru přes 3000 stránek různých velikostí, tento počet ale průběžně roste – během včerejška, kdy byl nástroj z bety spuštěn do ostrého provozu, bylo stránek jen kolem 2 tisíc. Svoje stránky můžete zapojit velmi snadno, stačí umožnit Barometeru přístup ke svému uživatelskému účtu v klasickém dialogu pro přidání aplikací, o zbytek se již postará aplikace sama. U všech stránek, u nichž se nacházíte v pozici administrátora, automaticky statistiky stáhne a nabídne pro tuto stránku sronání, jak si vede ve srovnání s ostatními stránkami v databázi. Statistiky, kde jste na tom nadprůměrně, budou zvýrazněny zeleně, ty, kde si vedete hůř než je běžné, budou zabarveny červeně.

Podle jeho tvůrců je výhodou nástroje mimo jiné i to, že má přístup nejen k veřejným datům o stránkách, proti kterým srovnání probíhá v některých jiných nástrojích, ale i k těm údajům, které běžně vidí jen administrátoři stránek. Díky tomu může být porovnání Barometeru detailnější.

“Barometer je jediný zdarma, což je velký rozdíl oproti PageLeveru, SocialBakers a dalším existujícím nástrojům,” říká Emeric Ernoult, CEO Agora Pulse. “To, že je zdarma, znamená, že jde o jediný nástroj dostupný všem, díky čemuž se do něj mohou připojit tisíce stránek a vytvořit tak vůbec největší vzorek statistik stránek.”

Největší nevýhodou nástroje se tak zdá být, že si nemůžete vybrat, ke kterým z vašich stránek dostane přístup. Pokud se rozhodnete aplikaci Page Barometer potvrdit, dostane automaticky přístup ke všem stránkám, které jako administrátor na Facebooku spravujete.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Politika, panenství i želvička

Už hezkých dvacet týdnů za vás trávíme hodiny a hodiny surfováním na internetu a hledáním nejsdílenějších memů. Je to fuška, ale my víme, že někdo to prostě dělat musí, takže jsme to břemeno vzali na sebe. Připravili jsme si pro vás při příležitosti tohoto významného milníku několik novinek, ale samozřejmě jsme především hledali další várku nesmyslů. A upřímně musíme říct: zase se to povedlo. Už po dvacáté.
Přečtěte si více

Tumblr chce letos vydělat 100 milionů, na Googlu je hledanější než “blog”

Mikroblog, nebo blog? Podle vyhledávání na Googlu se zdá, že mikroblog. Na počet hledání byl dotaz "blog" po mnoha letech pokořen slovem "tumblr". Pokud byste nevěděli, jde o název aktuálně velmi rychle rostoucí mikroblogovací platformy, která se čerstvě dostala mezi deset nejnavštěvovanějších stránek na americkém internetu a letos chce být v zisku.