Facebook oznámil mezinárodní start automaticky přehrávaných videoreklam

Automaticky přehrávané videoreklamy na Facebooku, o nichž se hovořilo posledních několik let, zamíří i mimo území Spojených států. Od včerejška si je mohou koupit někteří zájemci i na území Velké Británie, Japonska či Německa.

O automaticky přehrávaných reklamách na Facebooku se hovořilo několik let. Až letos se sociální síť konečně rozhodla, že projekt je dostatečně vyladěný, aby s ním vyšla na světlo světa. Od března tohoto roku si pak úzká skupina partnerů Facebooku mohla ve vůbec prvním zkušebním provozu nového formátu tyto reklamy koupit.

Skupina vyvolených se nyní rozšiřuje o další inzerenty a především další země. Facebook včera oznámil, že reklama bude přístupná i některým zájemcům z vybraných světových trhů, včetně Austrálie, Brazílie, Kanady, Francie, Německa, Japonska a Velké Británie. Rozšíření o další země je součástí strategie postupného opatrného spouštění videoreklam, kterými sociální síť nechce své uživatele příliš popudit.

videometrics

Videoreklamy na Facebooku budou mít 15 vteřin délky, v news feedu uživatele se začnou automaticky bez zvuku přehrávat ve chvíli, kdy se objeví na jeho displeji. Pokud uživatel na reklamu klikne či poklepe, spustí se zvuk a obraz se roztáhne přes celou obrazovku. Pokud si uživatel naopak reklamy nevšímá, přehrávání opět skončí v okamžiku, kdy se pozice reklamy odsune mimo displej.

Podrobnější analytika pro video

Facebook také v této souvislosti připomněl novou podobu sekce Insights  a analytiky placených reklam věnované výkonnosti videí. Tu sociální síť poprvé oznámila dva týdny nazpět, stále ještě ji ale plošně nespustila. Jasným smyslem nových videometrik je podpora nového reklamního formátu, který by bez detailních statistik o výkonnosti těchto reklam postrádal hlubší smysl.

Nové statistiky ukáží nejen kolik lidí si video pustilo (jak tomu bylo doposud), ale i podrobné informace o tom, jak dlouho se dívat vydrželi a rozdělení na platící a organické publikum. Popis nového analytického nástroje pro video jsme publikovali zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ke hledání zločinců už slouží i Pinterest. A funguje to

Věřte nebo ne, místní noviny v městečku Pottstown v Pensylvánii zvýšily míru dopadení hledaných zločinců o 58 procent, když jejich fotky začaly umísťovat na sociální síť Pinterest. Po již poměrně zavedeném Facebooku tak k boji se zločinem zřejmě začne častěji přispívat i další sociální síť.