Facebook omezí zobrazování automatických příspěvků z aplikací

Facebook sice nezruší automatické publikování příspěvků z aplikací, nebude ale tyto příspěvky příliš zobrazovat v news feedu. Přednost před automatem dostanou příspěvky, které uživatelé sdíleli manuálně.

V roce 2011 Facebook na konferenci f8 pro aplikace zprovoznil nové nástroje, obsahující mj. možnost vyžádat si od uživatelů souhlas s automatickou publikací statusů. V mnoha aplikacích, například na poslouchání hudby, čtení, běhání a koneckonců i virtuální farmaření to ušetří uživatelům čas, pokud publikování příspěvků jednou schválí, a do budoucna už se o něj nemusí starat.

Jenomže takto automaticky publikované příspěvky často na Facebook naskakují v množství, které nemá jinak obdoby, a není divu, že ostatní uživatelé automaticky publikované příspěvky vždy nevidí úplně rádi. Všimnul si toho i Facebook. Proto včera společnost oznámila, že v news feedu dá více prostoru příspěvkům, které jsou sdílené ručně (byť třeba z aplikací), před těmi, které sdílí automat.

Zároveň ale Facebook automatické publikování neruší. Důvodem je pravděpodobně to, že i automaticky publikovaná data jsou pro něj cennou informací, kterou může využít při cílení reklamy. Uživatelé tak uvidí v news feedu příspěvky, které jim připadají nejzajímavější, Facebook zároveň ale nepřijde o data, která o lidech získává. Nebo-li, jak říkávaly naše babičky, vlk se nažere a koza zůstane celá.

Pokud jste developer a automatické publikování vaše aplikace doposud používala, můžete zvážit i některé jiné možnosti, jak automat nahradit. Několik těch nejrelevantnějších příbuzných nástrojů Facebook doporučuje na svém vývojářském blogu.

Total
0
Shares
Další články