Facebook podporuje komunitní stránky, nabízí až 1 milion dolarů pro jejich rozvoj

Na začátku února se v Londýně setkali na akci Facebook Communities Summit zástupci největších evropských facebookových komunit. Jennifer Dulskiová, ředitelka sekce Skupiny a komunity, zde oznámila zahájení programu Facebook Community Leadership – globální iniciativy, investující do lidí, kteří organizují a spravují facebookové skupiny. Společnost Facebook vyčlení do programu desítky milionů dolarů.

V Londýně se setkalo více než 300 představitelů komunit z celé Evropy. Facebook tu představil nové nástroje pro administrátory skupin. Oznámil také rozšíření inženýrského týmu, který pracuje na technologiích zabezpečujících uživatele Facebooku.

Girl Skate – UK

Posted by Facebook on 7. február 2018

Lídři komunit často Facebooku říkají, že by efekt jejich působení mohl být větší, kdyby měli lepší podporu. Facebook Community Leadership Program byl navržen tak, aby posílil administrátory skupin z celého světa, kteří budují komunity prostřednictvím aplikací a služeb společnosti Facebook.

Facebook Community Leadership Program obsahuje:

  • Příležitosti v rámci oblasti působení a stipendia, která nabízejí školení, podporu a financování pro správce komunit z celého světa.
  • Až pět správců bude vybráno, aby se stali komunitními lídry v místě svého působení. Každý z nich může získat až 1 000 000 dolarů na financování svých návrhů.
  • Pro stipendijní program bude vybráno až 100 osob, z nichž každá obdrží až 50 000 dolarů, které budou použity pro konkrétní komunitní iniciativu.
  • Okruhy lídrů komunit sdružují představitele místních skupin, aby se osobně setkali, propojili, vzájemně se učili a spolupracovali. V roce 2017 Facebook zkušebně zřídil ve Spojených státech tři okruhy a tento rok program rozšiřuje po celém světě.
  • Skupiny pro výkonné administrátory, které momentálně provozuje s více než 10 000 správci skupin ve Spojených státech a Velké Británií, se rozšiřují o další členy. Slouží ke vzájemnému sdílení rad a spojení s týmem Facebook, aby mohla sociální síť testovat nové prvky a získávat zpětnou vazbu.

Přihlášky jsou nyní k dispozici pro stipendijní programy a pro komunitními lídry v místě působení. Více o tom, jak se přihlásit se dozvíte na communities.fb.com.

Nové nástroje pro správce a členy Facebook skupin

Správci skupin chtějí, aby jejich komunity byly bezpečné, organizované a s aktivně zapojenými členy. Od února Facebook přidal dvě nové funkce pro příjemnější práci se skupinami.

  • Nástroje pro správu: Administrátoři nyní naleznou žádosti o členství, přehled skupiny a další funkce na jednom místě, což usnadňuje správu skupin a uvolňuje více času administrátorům, kteří se tak mohou přímo věnovat členům.
  • Oznámení skupiny: Správci skupin chtějí lépe sdílet aktualizace, a proto je nově možné využít oznámení skupiny, které umožňuje administrátorům zveřejnit až 10 oznámení, jež se objevují v horní části stránky skupiny.

Berlin Bruisers – DE

Posted by Facebook on 7. február 2018

Diskuze k článku