Facebook podporuje komunitní stránky, nabízí až 1 milion dolarů pro jejich rozvoj

Na začátku února se v Londýně setkali na akci Facebook Communities Summit zástupci největších evropských facebookových komunit. Jennifer Dulskiová, ředitelka sekce Skupiny a komunity, zde oznámila zahájení programu Facebook Community Leadership – globální iniciativy, investující do lidí, kteří organizují a spravují facebookové skupiny. Společnost Facebook vyčlení do programu desítky milionů dolarů.

V Londýně se setkalo více než 300 představitelů komunit z celé Evropy. Facebook tu představil nové nástroje pro administrátory skupin. Oznámil také rozšíření inženýrského týmu, který pracuje na technologiích zabezpečujících uživatele Facebooku.

https://www.facebook.com/20531316728/videos/10157085325776729/

Lídři komunit často Facebooku říkají, že by efekt jejich působení mohl být větší, kdyby měli lepší podporu. Facebook Community Leadership Program byl navržen tak, aby posílil administrátory skupin z celého světa, kteří budují komunity prostřednictvím aplikací a služeb společnosti Facebook.

Facebook Community Leadership Program obsahuje:

  • Příležitosti v rámci oblasti působení a stipendia, která nabízejí školení, podporu a financování pro správce komunit z celého světa.
  • Až pět správců bude vybráno, aby se stali komunitními lídry v místě svého působení. Každý z nich může získat až 1 000 000 dolarů na financování svých návrhů.
  • Pro stipendijní program bude vybráno až 100 osob, z nichž každá obdrží až 50 000 dolarů, které budou použity pro konkrétní komunitní iniciativu.
  • Okruhy lídrů komunit sdružují představitele místních skupin, aby se osobně setkali, propojili, vzájemně se učili a spolupracovali. V roce 2017 Facebook zkušebně zřídil ve Spojených státech tři okruhy a tento rok program rozšiřuje po celém světě.
  • Skupiny pro výkonné administrátory, které momentálně provozuje s více než 10 000 správci skupin ve Spojených státech a Velké Británií, se rozšiřují o další členy. Slouží ke vzájemnému sdílení rad a spojení s týmem Facebook, aby mohla sociální síť testovat nové prvky a získávat zpětnou vazbu.

Přihlášky jsou nyní k dispozici pro stipendijní programy a pro komunitními lídry v místě působení. Více o tom, jak se přihlásit se dozvíte na communities.fb.com.

Nové nástroje pro správce a členy Facebook skupin

Správci skupin chtějí, aby jejich komunity byly bezpečné, organizované a s aktivně zapojenými členy. Od února Facebook přidal dvě nové funkce pro příjemnější práci se skupinami.

  • Nástroje pro správu: Administrátoři nyní naleznou žádosti o členství, přehled skupiny a další funkce na jednom místě, což usnadňuje správu skupin a uvolňuje více času administrátorům, kteří se tak mohou přímo věnovat členům.
  • Oznámení skupiny: Správci skupin chtějí lépe sdílet aktualizace, a proto je nově možné využít oznámení skupiny, které umožňuje administrátorům zveřejnit až 10 oznámení, jež se objevují v horní části stránky skupiny.

https://www.facebook.com/20531316728/videos/10157085348821729/

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dostaňte Neila Armstronga znovu na Měsíc díky Twitteru

Když minulý měsíc odešel nejznámější astronaut světa Neil Armstrong, který jako první v historii lidstva stanul na povrchu Měsíce, mnoho lidí mu přes web vyjadřovalo svou úctu. Nyní tak můžete učinit ještě jednou a s projektem One Small Tweet se zároveň můžete podílet na jeho poslední cestě k Měsíci.