Facebook ničí firmy i rodiny. Prý…

Namísto snahy vydělat co nejvíce peněz na lidech, kteří jeho služby využívají, mohl by možná Facebook vybírat poplatky od zaměstnavatelů za to, že ho lidé používat nebudou. Zatímco příjmy nejpopulárnější sítě totiž nedosahují ani jedné miliardu dolarů, škody způsobené firmám kvůli poklesu pracovní výkonnosti dosahují podle odhadů 2,25 miliardy dolarů ročně.

Kdo chce psa bít…

Jiná studie jisté právnické firmy zase tvrdí, že až 20 procent veškeré rozvodové dokumentace obsahuje odkazy na Facebook, přičemž nejčastějším prohřeškem bývá erotická konverzace s někým nepatřičným. Podle podobné logiky by však rozvody mohly stejně tak způsobovat kavárny, hotely, mobily nebo jakákoli jiná místa a prostředky, skrze které bývají milenci načapáni.

Podobně lze argumentovat i v případě ušlých zisků, které dokonce vyvolávají debatu o zákazu sociálních sítí v řadě společností. Jenže kdo ztrácí pracovní čas na Facebooku, jistě by ho dokázal promarnit i jinak a konec konců, nepotřebuje k tomu ani internet. Vše je spíš otázkou nastavení pracovního prostředí a toho, jak lidé svou práci zvládají.

Jako každé relativně nové a velmi populární médium se prostě i Facebook nutně stává předmětem obav veřejnosti, která se musí vypořádat s novým fenoménem, a také středem pozornosti médií a jiných zájmových skupin hledajících senzaci či hájících svůj prospěch.

Via AF