Facebook nečekaně zrušil skoro všechna omezení pro úvodní fotky stránek

Upozornění na slevové akce, odkazy na webové stránky, šipky ukazující na tlačítko To se mi líbí hned pod úvodní fotkou. To všechno a ještě víc bylo ještě nedávno na facebookových stránkách zakázané a nyní už není. Speciálně pro úvodní fotky už platí v podstatě jediné pravidlo, podle kterého nesmí více než pětinu obrázku tvořit text.

Jak už to tak bývá, změny v pravidlech pro stránky si už v minulých dnech všimla řada uživatelů, až nyní se ale zpráva rozšířila. Kupodivu ale ne ze strany Facebooku, na novinku jako jedna z prvních upozornila Mari Smith. Upravená pravidla jsou o poznání stručnější a jejich přímé srovnání s těmi původními můžete posoudit na tomto obrázku:

Možnosti, jak úvodní fotku využít k propagaci své aktuální kampaně, webových stránek či speciálních nabídek se tímto krokem podstatně rozšiřují. Poslední zbylé pravilo v obrázku zakazuje jen více než 20 procent textu, je to nicméně pravidlo, jehož dodržení se asi nejobtížněji měří. Jak si lze jeho splnění ověřit, tomu jsme se nedávno věnovali v samostatném článku.

Via AF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Peter Thiel prodal akcie Facebooku za 400 milionů

Petr Thiel, jeden z prvních investorů momentálně největší sociální sítě, prodal většinu z akcií, které mu po květnovém IPO společnosti zbyly. Zbavil se celkem 20 milionů kusů a dostal za ně skoro 400 milionů dolarů. I přes nízkou cenu akcí tak svou původní investici znásobil nevídaným způsobem.
Přečtěte si více

Memy, virály, technologie, Facebook. Digital Briefing o trendech pro příští rok

Trendy, návody a spoustu inspirativních kampaní pro online marketing přinesla konference Digital Briefing 2013. Mimo jiné ukázala, že přednášející sice občas mluví i o Flickru nebo Pinterestu, zdá se ale, že už se snahou promovat jiné sítě než Facebook polevují. A věřte nebo ne, firmy mají v sociálních sítích pořád problémy. Pokud mezi ně patříte nebo jen hledáte něco nového a svěžího, čtete...
Přečtěte si více

Film podle Redditu: Porazila by jediná jednotka dnešní armády Římskou říši?

Co začalo jako nevinná otázka na Redditu, skončí podle všeho jako film. Brian Miller nyní píše druhou verzi původního scénáře Jamese Erwina, z nějž by se měl časem stát snímek v produkci Warner Bros. A zápletka? Jak by si nejmocnější říše své doby poradila s jednou jedinou jednotkou současné americké armády, kdyby se vrátila v čase do dob císaře Augusta?