Facebook navádí k nesobectví, umožní zvýhodnit příspěvky přátel

Novinka od Facebooku rozhodně potěší všechny, kdo rádi pomáhají svým přátelům. Sociální síť v současnosti zprovozňuje všem svým uživatelům možnost, aby zvýhodnili příspěvek svých přátel tak, aby se zobrazoval i okruhu přátel zvýhodňujícího.

Placené zvýhodnění příspěvků v ceně 7 dolarů představil Facebook v říjnu loňského roku. Funkce umožňuje své příspěvky z osobního profilu zvýhodnit tak, aby se v News Feedu zobrazovaly většímu počtu přátel či těch, kdo uživatele sledují pomocí tlačítka Follow (dříve Subscribe), tzv. odebírají jeho obsah.

Nově budou uživatelé mít možnost nejen takto trochu egoisticky zvýhodňovat svoje vlastní příspěvky, ale také podobným způsobem a zcela nesobecky zvýhodnit i příspěvky svých přátel. Cena je také 7 dolarů, a jedinou podmínkou, aby uživatel funkci mohl používat, je stejně jako u dosavadních zvýhodněných příspěvků, že nemá v součtu více než 5 tisíc přátel a odběratelů.

Pokud se takový uživatel rozhodne příspěvek od někoho ze svých kontaktů sdílet, bude dále záležet na nastavení soukromí původního příspěvku. To se totiž zachová, a bude platit i na zvýhodněný příspěvek. V úvahu připadá několik základních možností – že je příspěvek původně nastaven pro přátele autora, a že má nastavení širší, buď pro přátele přátel, nebo pro veřejnost. Další možností jsou speciální nastavení viditelnosti pomocí seznamů a příbuzných funkcí.

Pokud je původní příspěvek nastaven pouze pro přátele, příspěvek zvýhodněný novou funkcí se zobrazí pouze společným přátelům obou zúčastněných (autora a zvýhodňujícího), a těm odběratelům zvýhodňujícího, kteří jsou zároveň přáteli autora. Pokud je naopak původní příspěvek veřejný, zobrazí se bez problémů úplně všem přátelům i odběratelům zvýhodňujícího uživatele. Poněkud složitější je situace, pokud je příspěvek nastaven pro přátele přátel. V takové situaci se logicky zobrazí všem přátelům zvýhodňujícího, a těm jeho odběratelům, kteří jsou zároveň přítelem libovolného z přátel autora příspěvku. Podobně tomu bude v případě ručně vytvořených seznamů – zobrazí se těm přátelům a odběratelům zvýhodňujícího, kteří mohou být zahrnuti podle kritérií takového seznamu.

“Pokud váš přítel nabízí svůj byt k pronájmu a sdělí to svým přátelům na Facebooku, můžete příspěvek dále sdílet mezi svoje společné přátele, takže se zobrazí výše v jejich News Feedu a více lidí si ho všimne,” komentovala funkci mluvčí Facebooku pro server Mashable.

Funkci Facebook v současnosti svým uživatelům zprovozňuje, což může trvat v řádu dnů až týdnů.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články