Facebook nabídne chat i neuživatelům a pro firemní podporu

Nejste na Facebooku, ale chcete ušetřit za SMS zprávy? Facebook Messenger pro Android vám nyní umožní psát kamarádům z Facebooku i bez toho, abyste museli mít účet. A chatu se týká i druhá zpráva. Podnikatelé možná brzy budou moci využívat zákaznickou podporu největší sociální sítě právě zde.

Zajímavý je především projekt, v jehož rámci sociální síť testuje podporu přes chat pro malé a střední podniky. Tato zákaznická podpora klientů podle TechCrunche není prozatím příliš známá, přitom ale prý projekt funguje již několik měsíců. Zatímco pro Facebook znamená podpora přes chat levnější alternativu ke klasickému call centru, pro uživatele může být pohodlnější. TechCrunch bohužel zatím neinformuje o tom, zda a jak se lze k podpoře přes chat dostat z pozice obyčejného smrtelníka.

Další aktualita se týká mobilního Facebook Messengeru, který pravidelně užívají po celém světě miliony uživatelů. Zatím jen z řad těch, kteří jsou pyšnými majiteli účtu na Facebooku, společnost se nicméně rozhodla umožnit využití Messengeru i ostatním. To by totiž mohlo být dobrým marketingovým tahem pro budoucí růst uživatelské základny. Nová verze Mesengeru pro Android proto uživatelům umožňuje psát přátelům ze seznamu kontaktů i tehdy, pokud sami účet na sociální síti nemají.

Podmínkou je to, že druhý uživatel je na Facebooku registrovaný nebo také používá Messenger. To je poměrně logické, pokud ani jedna z těchto podmínek nebude splněna, nemá Facebook zprávy jak doručit.  Prozatím nová funkce Messengeru bude dostupná pouze uživatelům v Indii, Indonésii, Austrálii, Venezuele a JAR, kde jsou podle AllThingsD poměrně drahé mobilní služby, a tak tyto země slibují relativně vysokou poptávku po nové službě. V řadě z nich je zatím také poměrně nízká penetrace Facebooku, takže pro nové uživatele může Messenger být vstupní branou k registraci. Širší zprovoznění novinky, včetně verzí pro iOS a obyčejné telefony, je v plánu v brzké době.

Via IF, TC

Total
0
Shares
Další články