Facebook nabídne celebritám ověřené účty

Zatímco Twitter spustil verifikované účty v roce 2009 a Google+ krátce po svém startu, Facebook se k podobnému kroku odhodlal až teď.

Novinka má umožnit osobnostem veřejného života změnit status svého účtu na „ověřený“. Takové účty se pak budou častěji zobrazovat běžným uživatelům v sekci, která jim nabízí profily, jejichž obsah mohou odebírat. Vše by mělo probíhat na principu pozvánek, které pro začátek obdrží známé tváře s největším množstvím odběratelů.

Na rozdíl od twitterovské verze této funkce se na Facebooku nebude u ověřených účtů zobrazovat žádný odznak. Verifikované účty tak zůstanou v tomto směru zcela anonymní, což je poněkud zvláštní přístup. Běžný uživatel nebude moci poznat, zda jde skutečně o jeho oblíbenou celebritu, nebo nikoli (byť už pouhý počet fanoušků a pohled na statusy zpravidla alespoň napoví).

Majitel ověřeného účtu dostane navíc jedno nadstandardní privilegium – své pravé jméno nebo jeho část bude moci legálně nahradit přezdívkou (např. uměleckým jménem), případně pravé jméno použít v závorkách. Pravidla Facebooku totiž jinak vyžadují, aby uživatelé používali na sociální síti svá pravá jména.

Via Mashable