Facebook na spamerovi vysoudil 711 milionů dolarů

Letos v únoru Facebook podal federální žalobu proti jednomu z nejznámějších spamerů světa, Sanfordu Wallaceovi. Wallace byl obviněn z rozsáhlých spamových a phishingových útoků na uživatele této sociální sítě. Po více než 8 měsících byla stížnost vyřešena: „Král spamu,“ jak bývá Wallace často označován, byl včera uznán vinným a soudce mu nařídil, aby Facebooku nahradil škody ve výši 711 milionů dolarů.

Jak se vyjádřil tiskový mluvčí Facebooku, společnost nepředpokládá, že by se jí v nejbližší době podařilo, aby částku obdržela v plné výši, nicméně se pro její získání pokusí udělat vše, co bude v jejích silách. Wallaceovi, který používal techniky phishingu, aby získal uživatelská jména a hesla a následně mohl jejich jménem rozesílat spam, rovněž hrozí pobyt za mřížemi – byl totiž kromě jiného obžalován také z trestného činu pohrdání soudem.

Sanford Wallace

I když není příliš pravděpodobné, že se Facebooku Wallace podaří k placení přinutit – vyhlásil bankrot a navíc se údajně pohybuje mimo Spojené státy a přesouvá se z místa na místo, aby se vyhnul úřadům – společnost svoje vítězství přesto považuje za důležité: Slibuje si, že Wallaceův případ bude mít odstrašující efekt na ostatní spamery.

via All Facebook