Facebook mění design firemních profilů: Bude jen jeden sloupec

Stránky na Facebooku se brzy přiblíží podobě běžných uživatelských profilů. Sociální síť oznámila, že mění vzhled stránek na jednosloupcový. Přibudou navíc nové možnosti navigace a nástroj Pages to Watch bude dostupný všem správcům.

Pokud máte na Facebooku stránku nebo jste správcem stránky někoho jiného, má pro vás Facebook celou řadu novinek, které by vás neměly minout. Na svém blogu je sociální síť oznámila v pondělí, ve večerních hodinách našeho času.

Nejviditelnější změnou bude ústup od dvousloupcového uspořádání příspěvků na stránkách. Stránky hodlá společnost přizpůsobit podobě osobních profilů. Přestože hlavní sloupce zůstanou dva, příspěvky stránky budou pouze v tom vpravo. Levý sloupec bude obsahovat informace o stránce, jako třeba počet fanoušků, otvírací hodiny či mapu, a sekce obsahující publikované fotografie a videa.

new fb page look

Kromě této estetické změny především správci získají i nové nástroje pro navigaci na stránce. Nad cover fotografií vlevo přibude menu obsahující odkazy na stránku, informace o aktivitě, Insights a nastavení, a vpravo budou ještě odkaz na reklamní nástroje a nápovědu.

V pravém sloupci  úplně po straně, v místě, kde nyní jsou odkazy na jednotlivé časové úseky historie stránky (uspořádané podle let), bude představena nová sekce This Week. V té budou základní informace o aktuální výkonnosti stránky, o probíhajících reklamních kmapaních a o nepřečtených notifikacích a zprávách. Všechny části nové sekce bude možné prokliknout a dostat se tak k detailům dané položky, například k nástroji pro správu reklam nebo do rozhraní pro čtení zpráv.

Poslední novinkou pak je plošné spuštění nástroje Pages to Watch, který zatím fungoval jen experimentálně na některých stránkách. Sociální síť s touto funkcí umožňuje sledovat základní informace o výkonnosti několika vybraných stránek stejně jako jejich nejpopulárnější příspěvky z uplynulého týdne.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Nezblbněte ze sociálních sítí, vzkazuje umělec

Tenhle jednoduchý vzkaz vám asi život naruby nepřevrátí, jeho zajímavé zpracování je ale přinejmenším podnětem k zamyšlení. Především o tom, jak používáme sociální sítě, a jestli už to občas tak trochu nepřeháníme a z naučených sociálních úkonů se nevytrácí obsah. Sdílet tohle video je ale samozřejmě povoleno.
Přečtěte si více

Facebook #F8 den první: video, kam se podíváš, napumpovaný Messenger a Internet of Things

Před pár hodinami skončil první den konference určené pro všechny marketéry a developery největší sociální sítě Facebook – F8. Přímo v San Francisku se jich sešlo přes 2500. Veledůležitou akci o budoucnosti sítě si nenechali ujít ani stratégové Adam Špina a Juraj Horný ze společnosti Triad Advertising. Podívejte se na konferenci jejich očima. Jaké novinky si pro nás Facebook přichystal a z čeho bude mít Google brzy kocovinu?