Facebook má dnes naostro spustit sociální vyhledávání

Miliony anglicky mluvících uživatelů Facebooku si můžou hledat novým způsobem – sociálně. Sociální vyhledávání si pospojuje vaše přátele s dotazem a podle toho vyplivne výsledek.

Kdo z mých přátel žije v jižních Čechách, kdo už byl na letenské zahrádce nebo komu se líbí Tyinternety. Sociální vyhledávání umožňuje hledat lidi, obrázky nebo zájmy. Graph Search je integrovaný do standardního vyhledávání, které na Facebooku obstarává Bing od Microsoftu.

Podle New York Times je ale služba po půl roce testování stále daleko od ideálu. “Spustili jsme ji hodně brzy, v podstatě je pořád v hodně syrovém stavu,” okomentoval na jaře vyhledávač šéf vývojářů Lars Rasmussen. Momentálně je na tom, i díky dvaceti milionům testerů, služba lépe, ale už musela evidentně ven.

Neumí však zatím hledat ve statusech a zatím nezvládá zpracovávat data třetích stran jako třeba z Instagramu. Kromě toho nefunguje v mobilech. Přesto ji dnes tým Marka Zuckerberga spouští na americkém trhu s tím, že další jazyky budou následovat. Kdo si to chce vyzkoušet už dnes i v Česku, stačí přepnout jazyk na americkou angličtinu.

Stejně jako u všech nových služeb využívající data uživatelů na Facebooku jsou v pohotovosti strážci soukromí. Ty se snaží vývojáři uklidnit tím, že budou využívána pouze data, která uživatelé běžně věřejně sdílí.

Sociální vyhledávání má být podle Zuckerberga jedním z budoucích pilířů Facebooku. Uvidíme, jestli si nevzal moc velké sousto.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pozvánka: Český Twitter má svou první velkou konferenci

Fenomén s názvem Twitter využívá v současnosti přes 120 tisíc uživatelů jak v Česku, tak i na Slovensku. Sociální síť s logem modrého ptáčka se stává čím dál oblíbenější a své profily si po vzoru cizích zemí vytváří stále více lidí nejen z řad široké veřejnosti, ale také uznávaní odborníci, sportovci, celebrity i politici. Jako cenný nástroj jej využívá stále více firem a cestu sem nachází i různě zaměřené zájmové skupiny, organizace a sdružení.
Přečtěte si více

Defriendtion: Potrestejte otravné zlozvyky facebookových přátel

Tlačítko "To se mi nelíbí" asi čas od času chybí všem. Příspěvky o tom, co měl kdo k obědu, padesátá fotka sebe sama v koupelně, nesmyslné používání hashtagů nebo rádoby hluboké pravdy si totiž nic jiného nezaslouží. Asi se ho jen tak nedočkáme, tvůrci Defriendtion ovšem přišli s aplikací, která nám to částečně vynahradí.