Facebook má 50 milionů Pages, 10 milionů aplikací a 1.5 miliardy dolarů dluhů

V pravidelném podání americké Komisi pro cenné papíry Facebook v souladu s předpisy aktualizoval infromace o svém podnikání. V dokumentu se dá najít i řada zajímavých statistik.

Pravidelné podání musí Facebook jako veřejně obchodovaná společnost podstupovat ze zákona, aby aktualizoval informace dostupné u federální Komise pro cenné papíry a burzy (Securities and Exchange Comission). Tyto informace slouží především investorům, kteří si na jejich základě (dokument obsahuje 140 stran) mohou učinit relativně podrobnou představu o činnosti, výsledcích a výhledech společnosti.

Poslední takové podání učinil Facebook 1. února a kromě řady poměrně komplikovaných záležitostí, jako je například odhadování rizik stojících před společností, obsahuje i základní statistiky její výkonnosti. Některé z nich už známe ze zveřejněných hospodářských výsledků, které sociální síť oznámila minulý týden, například to, že k poslednímu prosincovému dni Facebook měl 1.06 miliardy uživatelů. Ty ostatní statistiky zní ke konci minulého roku takto:

  • na Facebooku bylo 50 milionů stránek (Pages) s více než 10 fanouškovskými Like (menší stránky Facebook nepočítá); loni v dubnu to bylo 42 milionů
  • S Facebookem bylo propojeno 10 milionů aplikací, sociální síť počítá nejen canvas aplikace (fungují přímo na sociální síti), ale i všechny aplikace propojené pomocí Facebook loginu či jinak, včetně mobilních aplikací; loni v dobnu bylo těchto aplikací 9 milionů
  • na Facebooku bylo 240 miliard fotografií
  • uživatelé denně nahrávají 350 milionů nových fotografií
  • mezi uživateli Facebooku bylo 150 miliard přátelských vazeb
  • Facebook měl k poslednímu loňskému dni 4619 zaměstnanců

Na závěr jedna zajímavá informace, která z podání vyplývá, ale o které se příliš nehovoří – Facebook nyní financuje své aktivity nejen podílově (vydáváním akcií pro investory a zaměstnance) ale nově také pomocí půjček. V nesplacených úvěrech sociální síť na konci loňského roku evidovala 1.5 miliardy dolarů. Je nutno dodat, že kromě roku 2010, kdy Facebook krátce dlužil 250 milionů dolarů, jde o první velký úvěr sociální sítě.

Total
0
Shares
Další články