Facebook kupuje Oculus VR, tvůrce technologií pro virtuální realitu

Facebook se chce soustředit i na platformy, které přijdou po mobilech. Rozhodl se proto investovat do virtuální reality a koupit tvůrce speciálního virtuálního headsetu Oculus Rift, společnost Oculus VR.

Mark Zuckerberg na Facebooku oznámil, že jeho společnost kupuje tvůrce headsetu Oculus Rift pro zcela novou úroveň virtuální reality, společnost Oculus VR.

Oculus VR je společnost, kterou před dvěma lety založil Palmer Luckey, nadšenec pro virtuální realitu. Hlavním produktem společnosti je headset Oculus Rift, určený pro novou generaci virtuální reality, o mnoho skutečnější, než byla dosud. Ve zkratce, Oculus Rift je vytvořen tak, aby nejen vytvářel virtuální realitu, ale aby si jeho uživatel připadal, jako že se na místě skutečně nachází. Více se o zařízení, jeho vývoji a možnostech lze dočíst zde.

Zuckerberg v Oculusu vidí víc než jen novou generaci videoher, byť třeba takových, které své uživatele plně pohltí. Vidí v něm i další generaci komunikačních platforem. Jeho vizí je, že jednou s pomocí zařízení, jakým je Oculus Rift, budeme mluvit z očí do očí, a přesto se každý budeme nacházet na úplně jiném místě.

“Po hrách z Oculusu uděláme platformu pro mnoho dalších zkušeností. Představte si sedět u soudu ve hře, studovat v učebně plné studentů a učitelů z celého světa či konzultaci se svým doktorem z očí do očí – to vše z domova, po pouhém nasazení speciálních brýlí. To je doopravdy zcela nová komunikační platforma. Tím, že budete plně přítomni, můžete sdílet neomezené prostory a zážitky s lidmi ze svého života. Představte si se svými přáteli sdílet online nejen některé momenty, ale celé zážitky a celá dobrodružství.”

Facebook podle dostupných informací kupuje Oculus VR za 2 miliardy dolarů v hotovosti a akciích. Společnost zůstane pod jeho křídly nezávislá, podobně jako Instagram či poněkud nověji WhatsApp.

Total
0
Shares
Další články