Facebook koupil analytické Onavo a s ním i vstupenku do Izraele

Za kolik si Facebook Izraelce koupil se jen spekuluje. Odhady se pohybují mezi jedním a dvěma sty miliony dolarů. Důvodů, proč zrovna mobilní firmy je mnoho. Facebook na mobily sází svou budoucnost a tečou mu z nich i docela velké peníze – za rok doslova ztrojnásobil svůj mobilní byznys. A Onavo může Facebooku poskytnout mnohem hlubší vhled do technologie měření mobilních služeb.

Akvizice Onava může zafungovat i na vývojáře. Mnohem více než byl třeba loňský nákup mobilního startupu Parse. A to i přesto, že Parse bylo první facebookovou placenou B2B službou. Navíc Onavo je víc než jen startup. Jde i o vstup na izraleský trh. O ten se Facebook snažil už při přetahování o mapaře z Waze, kteří nakonec přešli pod křídla Googlu.  Izrael nabízí totiž kvalitní lidi  a rozvinutou startupovou scénu, ze které často vystřelují velká jména.

Onavo vzniklo před třemi lety. Od investorů dosud získalo 13 milionů dolarů a peníze do něj nasypaly firmy jako Sequoia, Horizons Ventures, Motorola and Magma Venture Partners.

via TC