Facebook koupil analytické Onavo a s ním i vstupenku do Izraele

První kancelář Facebooku v Izraeli bude v Tel Avivu. Sídlí tam totiž mobilní analytici Onavo, kteří se během víkendu stali součástí rodiny sociální sítě.

Za kolik si Facebook Izraelce koupil se jen spekuluje. Odhady se pohybují mezi jedním a dvěma sty miliony dolarů. Důvodů, proč zrovna mobilní firmy je mnoho. Facebook na mobily sází svou budoucnost a tečou mu z nich i docela velké peníze – za rok doslova ztrojnásobil svůj mobilní byznys. A Onavo může Facebooku poskytnout mnohem hlubší vhled do technologie měření mobilních služeb.

Akvizice Onava může zafungovat i na vývojáře. Mnohem více než byl třeba loňský nákup mobilního startupu Parse. A to i přesto, že Parse bylo první facebookovou placenou B2B službou. Navíc Onavo je víc než jen startup. Jde i o vstup na izraleský trh. O ten se Facebook snažil už při přetahování o mapaře z Waze, kteří nakonec přešli pod křídla Googlu.  Izrael nabízí totiž kvalitní lidi  a rozvinutou startupovou scénu, ze které často vystřelují velká jména.

Onavo vzniklo před třemi lety. Od investorů dosud získalo 13 milionů dolarů a peníze do něj nasypaly firmy jako Sequoia, Horizons Ventures, Motorola and Magma Venture Partners.

via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter představil nové vizuálnější profily. V televizi

Twitter nasazuje novou očekávanou podobu profilů, kterou v posledních měsících testoval. Jak už se vědělo, nový design velmi připomíná Facebook, kromě toho ale také "umožňuje uživatelům ještě snadněji ukázat, kým jsou". Nově registrovaní uživatelé budou mít nové profily aktivní hned od počátku.