Facebook jako nástroj k hledání zaměstnanců

Že je Facebook horkým médiem ve sféře firemní propagace a komunikace, o tom není pochyb. Nová aplikace Work for us může zájem potenciálních fanoušků o stránky firem ještě zvýit. Nabízí jim totiž práci.

Work for us vytváří stejnojmenný panel na firemní stránce pro fanoušky. Po jeho rozkliknutí se objeví mini vývěska s aktuálními nabídkami práce. Velkou výhodou je, že na takovýto inzerát je možné odpovědět přímo prostřednictvím Facebooku. Aplikace přináší i virální potenciál, protože pouhým jedním klikem na „Like a job“ rozšíří sám uživatel nebo fanoušek konkrétní nabídku práce mezi své přátele.

Za novinkou stojí společnost Work4Labs, startup založený francouzskými investory Stephanem Le Vietem and Gautierem Machelonem. Už přes dva tisíce společností si Work for us přidaly mezi panely na své facebookové stránce. Na třicet dní je možné aplikaci vyzkoušet zdarma, další využívání služby je pak zpoplatněno od devíti dolarů (5 pracovních nabídek) až po ne zrovna skromných 500 dolarů měsíčně (neomezeně).

Via TC