Facebook #F8 den první: video, kam se podíváš, napumpovaný Messenger a Internet of Things

Před pár hodinami skončil první den konference určené pro všechny marketéry a developery největší sociální sítě Facebook – F8. Přímo v San Francisku se jich sešlo přes 2500. Veledůležitou akci o budoucnosti sítě si nenechali ujít ani stratégové Adam Špina a Juraj Horný ze společnosti Triad Advertising. Podívejte se na konferenci jejich očima. Jaké novinky si pro nás Facebook přichystal a z čeho bude mít Google brzy kocovinu?

Před pár hodinami skončil první den konference určené pro všechny marketéry a developery největší sociální sítě Facebook – F8. Přímo v San Francisku se jich sešlo přes 2500. Veledůležitou akci o budoucnosti sítě si nenechali ujít ani stratégové Adam Špina a Juraj Horný ze společnosti Triad Advertising. Podívejte se na konferenci jejich očima. Jaké novinky si pro nás Facebook přichystal a z čeho bude mít Google brzy kocovinu?

Do konference pro marketéry a developery se Facebook pouští každý rok, a dobře ví, proč to dělá. Komunita developerů se neustále zvětšuje a jen během posledního roku se dokonce zdvojnásobila. K tomu více jak 70 % z nich pracuje s Facebookem mimo oblast USA.

img_0906

Messenger se stává centrem všehomíra

Když se v dubnu 2014 přestěhoval chat Facebooku do samostatné aplikace Messengeru, mnoho lidí se rozhodlo ho bojkotovat. Jak moc jich bylo, to už si asi nikdo nevzpomene. Aplikaci nyní používá 600 milionů uživatelů a to je ten správný čas, kdy ji posunout o level dál a otevřít ji třetím stranám. Můžeme se tak těšit na přímé sdílení obsahu odkudkoliv z mobilu, nové miniaplikace přímo v Messengeru, ale hlavně… GIFy! Ať už v podobě rozanimovaných fotek, nebo oblíbených reaction GIFů.

Messenger se navíc rozhodl jít po krku e-mailu a dalším tradičním formám komunikace. Pod rouškou návratu internetové „Face2Face“ osobní komunikace s obchodníky představil Facebook možnost propojit FB zprávy s e-shopy a dalšími systémy.

„Představte si, že vám místo 3 zbytečných e-mailů o přijetí / potvrzení / odeslání objednávky od Alzy přijde jen faktura a info o doručení do jednoho vlákna. Pomocí zprávy ve stejném vláknu budete moci zboží rovnou i reklamovat. Za mě dobrý,“ hodnotí Adam Špina z Triad Advertising.

img_9521

Video teď vládne všem

Není novinkou, když vám řekneme, že Facebook do videa šlape, jak jen to jde. Na F8 nám však ukázal, že toho chystá ještě víc, protože videa na internetu chce kompletně ovládnout a s nimi samozřejmě i reklamní prostor. A to nejen ten nabízený přímo na FB, ale i mimo něj. Od dnešního dne můžete jakékoliv facebookové video vkládat (embedovat) na svůj web, blog či jakýkoliv jiný prostor v online světě.

Tak to mimochodem děláme taky. Video z Triadu vyvěšené na Facebooku z úvodní keynote F8 od Adama a Juraje přímo tady.

Adam a Juraj na #F8 část 1.Úvodní keynote na #F8 byla nabušená novinkami. Co si pro nás dámy a pánové z Facebooku připravili?Realtime zpravodajství sledujte na Twitter profilech našich stratégů: @SpinAdam a @Juraj_Horny

Posted by Triad Advertising on Wednesday, 25 March 2015

Facebook ví, proč se na videa soustředit. Denně se lidé na FB podívají na tři miliardy videí. Na více jak polovinu z nich se podíváme díky tomu, že je náš známý sdílel.

Dobrou zprávou pro správce Facebookových stránek je to, že zaseknuté video nebude třeba znovu nahrávat. Upload se automaticky obnoví ihned po připojení. Facebook také zvýšil limit videa na 1,5 GB a přidal pokročilou editaci – custom thumbnail, age check a zajímavé engagement metriky. Otázkou zůstává, jak to zahýbe s čísly Youtube?

Virtuální realita v newsfeedu? Od slov až po sférická videa

Jaký je trend sdílených formátů? Slova -> Obrázky -> Videa -> Sférická videa. Zuckerberg hned v úvodní keynote naznačil, že 360 stupňové video chce umístit tam, kde získá nejvíce pozornosti – tedy v newsfeedu. Jak, kde a s čím se videa budou tvořit, se snad dozvíme zítra. Zatím Zuckerberg řekl jen dvě slova. Oculus Rift. “Zážitek jsem vyzkoušel na vlastní kůži a myslím si, že virtuální realita zasáhne nejen do sociálních sítí, ale i do způsobu, jakým doteď hráli hry,“ doplnil Špina.

Konference F8 ještě není u konce, další informace z ní můžete sledovat na těch internetech, na blogu Triadu nebo přímo na kanálech našich dvou zpravodajů.

img_0913

Total
0
Shares
Další články