Facebook dále rozšiřuje možnosti videoreklam

Facebook nechce být jen o odkazech a fotografiích, ale chce prorazit i ve světě videoreklamy. Po představení automaticky přehrávaných videí a rozšíření analytických možností videa nyní sociální síť nabízí pro videoreklamy i nové marketingové možnosti.

Video možná není na Facebooku nejtradičnější formou reklamy, to by ale sociální síť velmi ráda změnila. Posloužit k tomu mají hlavně dlouho připravované automaticky přehrávané videoreklamy, které Facebook konečně oficiálně spustil, pomoci by měly i nové vylepšené analytické nátroje pro video.

Zanedbat ale společnost nehodlá ani své klasické reklamy s videem. Proto včera oznámila, že tyto reklamy obohatí o několik nových možností, které by marketerům měly umožnit video efektivněji využít.

První novinkou se stane možnost zvolit jako cíl videoreklamy co nejvyšší počet zhlédnutí. V takovém případě Facebook optimalizuje zobrazování této reklamy těm uživatelům, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že se na video skutečně podívají.

learn more

Kromě toho sociální síť umožní i optimalizaci frekvence a dosahu. Vedle velikosti publika bude možné ovlivnit i to, jak často bude uživatelům ve zvoleném publiku reklama v praxi zobrazována. To může být důležité například u kampaní, kde sice inzerent chce uživatele oslovit opakovaně pro vyšší efektivitu, v určité chvíli již ale častější zobrazování k vyšší úspěšnosti reklamy nepomáhá.

Jako nadstavbu ke sdělení obsaženému přímo ve videu Facebook umožní po ukončení přehrávání vložit závěrečnou obrazovku odkaz “Learn More”. V tomto odkazu se uživatel v případě zájmu dozví o produktu, službě či značce další informace.

A pokud by někomu nestačilo ani to? Pro takové nespokojence Facebook umožní vytvořit publikum pouze z lidí, kteří již vaše video viděli. Tyto uživatele bude následně možné cílit s libovolnou navazující reklamou, pro rozvedení původního sdělení nebo i zcela novou nabídku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter představil vložitelnou timeline i nové API a pravidla

Twitter za sebou má velmi plodný den. Během včerejška stihl představit novou embedovatelnou timeline, kterou lze vložit kamkoliv na web, a také nové slibované API a s ním související pravidla pro vývojáře. Z nových pravidel nemají radost hlavně tvůrci externích klientů, pro které jsou do značné míry likvidační.
Přečtěte si více

Jak se povodeň žene českým Facebookem a Twitterem

Zatěžkávací zkouška schopnosti efektivně využít sociální sítě zatím v Česku přináší rozporuplné výsledky. Pokud jde o srandičky a tvorbu memů, rozhodně dokážeme držet krok se světem, co se však týče šíření informací, pořád tu jsou značné mezery. Naštěstí tu ale stejně tak máme i vzory hodné následování.