Facebook chce umožnit psaní zpráv z boxu pro vkládání statusů

Evidentně ve snaze udržet uživatele déle online plánuje největší sociální síť obohatit nástroj pro vkládání statusů a fotografií i o možnost psaní soukromých zpráv. Vše má začít jako malý test, aby se předešlo možným komplikacím této integrace.

O připravované novince informoval John Constine z TechCrunche s odvoláním na své zdroje v sociální síti. Psaní soukromých zpráv přímo z boxu pro vkládání statusů, který se nachází v záhlaví jak na domovské stránce Facebooku, na vrchu tzv. news feedu, tak na profilu uživatele, by mohlo zvýšit počet zpráv, které si uživatelé mezi sebou posílají. Více zpráv pak znamená více času stráveného na Facebooku a v jeho aplikacích, což může mít za následek více zobrazených reklam a tím i zvýšení příjmů.

Vše má ovšem jeden háček. Psaní zpráv z boxu pro vkládání statusů totiž může snadno způsobit, že uživatelé sdělení zamýšlená jako soukromé zprávy omylem publikují jako příspěvek. V lepším případě takový příspěvek uvidí pouze omezené publikum, například přátelé uživatele, a to pouze ti, kteří jej zachytí před jeho smazáním, v horším ale může probliknout i zcela veřejně. To je rozhodně věc, které by se jak Facebook, tak jeho uživatelé chtěli raději vyhnout.

Funkce proto bude podle Constinových informací testovaná nejprve na malém vzorku uživatelů (jak je ostatně u Facebooku běžné), na kterém se ji bude sociální síť pokoušet vyladit tak, aby k případným omylům pokud možno nemohlo docházet. Pokud se to podaří a testujícím uživatelům se nebudou plést statusy a soukromé zprávy, je pravděpodobné, že časem bude novinka zprovozněna pro všechny.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Možnost stažení všech tweetů chce Costolo do konce roku

O tom, že by do konce roku měla na Twitter přibýt možnost stáhnout všechny své tweety, již jeho šéf Dick Costolo mluvil během září. Nyní tuto předpověď potvrdil, ovšem s tím, že programátoři, kteří na funkci pracují, prý o reálnosti termínu do konce prosince pochybují. Takže vlastně zase nevíme nic. Dostali jsme ale aspoň některá aktuální čísla.