Facebook jde po krku LinkedIn, Office i Disku. Už nechce jen bavit, ale být i místem pro práci

Facebook už nebaví být v mnoha kancelářích stránkou, kterou jako první shodíte, když slyšíte zaměstnavatele. Facebook At Work, jak zní pracovní název nového produktu vstoupí na pole pracovních příležitostí, sdílených dokumentů nebo rychlé komunikace s kolegy. Facebook se chce dostat všude a ukrojit z koláče konkurence. Hlavně Googlu, Microsoftu a LinkedInu.

Facebook už nebaví být v mnoha kancelářích stránkou, kterou jako první shodíte, když slyšíte zaměstnavatele. Chystá se v plné síle vstoupit na pole pracovních příležitostí. A tím zároveň přímo konkurovat sociální síti LinkedIn. A vedle toho také Googlu i Microsoftu. Podle světových médií má jít dokonce o službu, díky které “Facebook nabyde na důležitosti”. Facebook at Work, jak zní provizorní název, se chce dostat všude.

Podle prvních informací tak FB At Work dovolí chatovat s kolegy, společně pracovat na dokumentech v cloudu nebo hledat nové zaměstnance.

Zakázali vám Facebook v práci? Tohle povolí

Facebook samotný zatím novinku nepotvrdil, ale zprávy o ní se už nějakou dobu objevují a v poslední době ještě přibyly na intenzitě. Podle všeho těsně před spuštěním platformy.

Pro firmu to má být změna velká. Vedení zřejmě nejde ani tolik o nalákání nových lidí jako o to, aby se sociální síť konečně dostala na seznam povolených stránek v každé kanceláří. Teď ji totiž zaměstnavatelé často blokují, což významně snižuje čas, který na ní uživatelé tráví. To má Facebook at Work změnit.

Uživatelé už by před sebou zároveň neměli mít strašáky v podobě spolupracovníků – “kamarádů” kvůli pracovně nevhodným statusům nebo dokonce fotkám. Klienti ani kolegové, se kterými se spojí, totiž nemají mít přístup k informacím mimo pracovní profil.

facebook mark zuckerberg

Jedna miliarda lidí nestačí

Kromě toho ale nové stránky budou vypadat jako ty staré. Tedy s newsfeedem nebo třeba skupinami. Fotky z dovolené, politické názory nebo bláznivá videa vhodná ke sdílení mimo pracovní prostor už ale budou v bezpečí (pokud si to uživatel tak nastaví).

A co víc, Facebook at Work může nabídnout chatování s kolegy nebo třeba sdílení a úpravu dokumentů mezi uživateli. To je důvod, proč by měly zpozornět i Google a Microsoft. Síť má být přístupná zdarma. Příjmy firmě půjdou z reklam.

Nová služba už prochází testováním. Vývoj prý trval přes rok a je těsně před oficiálním spuštěním. Už teď se očekává, že může značně ukrojit právě z koláče LinkedIn.

Tato sociální síť má 90 milionů aktivních uživatelů měsíčně, což se ale s Facebookem a víc než jednou miliardou lidí nedá srovnávat. Nemluvě o tom, že se dvě třetiny z nich se na novinky u svých kamarádů a známých podívají každý den.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Foursquare spouští statusy od obchodníků a míří do Bingu

Jen asi měsíc poté, co Foursquare vydal nové verze aplikací pro uživatele, se vlastního redesignu dočkali i obchodníci. Kromě nové podoby jejich uživatelského rozhraní pro ně Foursquare představil i novou funkci Local Updates. Nově se Foursquare po boku Facebooku a Twitteru stal také součástí sociální vrstvy v Bingu.
Přečtěte si více

Irsko chce od Facebooku vyjasnění nových podmínek

Facebook během tohoto týdne představil návrhy nových podmínek, které sice mají dát uživatelům v některých ohledech více informací a možností, zrušily by ale také současný systém hlasování o změnách důležitých dokumentů Facebooku. A evropští regulátoři rozhodně nejsou nečinní.