Facebook a Skype propojí své služby

Kara Swisher ze serveru All Things Digital přišla se zlomovou zprávou, že Facebook a Skype, dva giganti na poli komunikací, chystají spolupráci. Toto partnerství by mělo zahrnovat SMS zprávy, volání, video chat a Facebook Connect. Facebooku jde velmi pochopitelně o to poskytnout svojí komunitě nejméně pěti set milionů uživatelů více možností komunikace. Tím by si upevnil svoji pozici na trhu jako jednička sociálních sítí.

Protože se ale nechce pouštět do vytváření vlastní telefonní služby, je pro Facebook výhodnější obrátit se na poskytovatele té největší, která na internetu je. Skype má registrovaných 560 milionů uživatelů a 124 milionů jich službu pravidelně používá. Protože je Skype oblíbený hlavně mimo Spojené státy, může spolupráce Facebooku zároveň přinést nové ovečky v tažení za dalšími regiony.

Zatím přes Facebook Connect

Dvojice již dříve testovala nástroj pro importování kontaktů. Nynější dohoda by měla uživatelům umožnit psát Facebookovým přátelům SMS zprávy, volat jim a navázat spojení přes videochat. Do nového Skypu 5.0, který vyjde během několika týdnů, má být integrován Facebook Connect.

Facebookové kontakty ve Skypu

Spolupráce je ale výhodná především pro Skype, který díky ní dostává netušenou možnost oslovit 500 milionů nových uživatelů.

Skype i Facebook navazují průběžně i další partnerství. Zatímco největší sociální síť v oblasti komunikací již spolupracuje s Yahoo a Microsoftem, největší telefonní služba včera oznámila dohodu se společností Avaya, zabývající se komunikací pro firmy. Společně by měli jejím zákazníkům posyktnout levnější hovory, především ty mezinárodní.

Dohodu Facebooku se Skypem zatím obě společnosti odmítly komentovat. Nevíme ani to, jakým způsobem a zda se projeví přímo na homepage největší sociální sítě. Nejzajímavějším a v podstatě přelomovým řešením by byla integrace Skypu přímo do Facebooku.

Pokud se nynější zpráva o integraci přes Facebook Connect ukáže jako pravdivá, nedá se vyloučit, že se ještě užší spolupráce časem dočkáme.

Via ATD