Dokument: Soukromí často končí přijetím všeobecných podmínek

Přečetl někdo někdy podmínky užívání software nebo on-line služby do konce? Možná by to ale občas nebylo na škodu. Kliknutím na tlačítko “Agree” totiž dost často odevzdáváme i zbytky našeho soukromí do hlubin nekonečných databází velkých firem. Tajemné texty přilákaly i filmaře a vznikl z toho dokument.

Snad už každý alespoň jednou odsouhlasil podmínky služeb, které se rozhodl používat. Smlouvu musí potvrdit i ten, kdo si jen stahuje hudbu z iTunes. Většina z nás dává sáhodlouhým právnickým textům jednu až dvě vteřiny. Záleží na tom, jestli se musí povinně odscrollovat až dolu nebo se dá rovnou souhlasit.

Holandský student se jednou rozhodl, že zkusí zjistit, co všechno o něm Facebook ví za tři roky používání. Jeho tiskárna se zastavila na patnácti stech stránkách. Najdou se ale opravdové perly. Sedm a půl tisíce britských hráčů třeba prodalo svou duši hernímu řetězci GameStation.

Na podmínky se zaměřili i filmaři. Oslovili lidi z Facbeooku a Googlu a je z toho dokument Terms and Conditions May Apply. Premiéru měl minulý týden v New Yorku, ale už třeba zítra na něj můžete zajít v Los Angeles, kde ho bude uvádět i režisér Cullen Hoback.

via BI

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Internet Forum: Uživatel se mění

Využívání více komunikačních kanálů, příklon k osobnímu doporučení a čím dál častější akce na sociálních sítích. Tak se změnilo chování zákazníka na internetu. Změňte ho taky, shodli se na jasném doporučení přednášející letošního Czech Internet Fora. Přečtěte si, co radí dělat a nedělat na sociálních sítích i mimo ně.