Do světa World of Warcraft vstupuje virtuální zboží

Pandaren MonkEpidemie jménem World of Warcraft má přes 14 miliónů aktivních hráčů po celém světě, na motivy hry se chystá film a mocní vládci světa Azeroth rozhodně nejsou slepí k aktuálním trendům, jak potvrzuje otevření World of Warcraft Pet Store.

K dispozici jsou dvě kreaturky, které nejsou přímo pro hru nijak podstatné, právě naopak – existují čistě pro hráčovo potěšení z jejich „roztomilosti“. První je Pandaren Monk, doslova a do písmene Kung Fu Panda. Má na sobě čínský hábit, u pasu nese lahev na vodu, tváří se, že umí kung-fu a klaní se komukoliv, kdo se mu pokloní první.

Druhá potvorka, nazvaná „Lil‘ KT“, je miniaturní verzi liche Kel’Thuzada, známého bosse z datadisku Wrath of the Lich King. Při vašem putování herním světěm občas zmrazí nebo jinak ublíží nejslabším tvorům, jako jsou veverky a myši, čemuž se následně pořádně ďábelsky zasměje. To udělá i ve chvíli, kdy se vám podaří nějakou postavu porazit.

Korunka ke korunce…

Lil' KTKaždý mazlíček stojí 10 USD a je přímo svázaný s licencí k hraní jednotlivých osob – to znamená, že ať už budete v budoucnu hrát na jakémkoliv serveru, s jakoukoliv starou nebo novou postavou, zakoupený mazlíček vám zůstane navždy. Blizzard se rozhodl věnovat veškeré výnosy z nákupů Pandaren Monka až do konce letošního roku na charitu, čímž, dle vlastních slov, chce „prokázat jeho mírumilovnou povahu“.

Jistě šlechetné gesto, nicméně není obtížné si spočítat, jak gigantické zisky ve světě World of Warcraft čekají, pokud se prodej virtuálního zboží (které v tomto případě neovlivňuje hratelnost) osvědčí. Blizzard již delší dobu uvažuje nad tím, že by v příští verzi Battle.net přímo podporovali prodej virtuálního zboží ve velkém, vyloučen není ani prodej připravených avatarů, tedy podob virtuálních postav. Na obzoru jsou každopádně velké věci.

Via ISG