Diskuze s Obamou lámala na Redditu rekordy

Mnoho rekordů zlomila středeční volná debata amerického prezidenta Baracka Obamy na sociální síti Reddit. Reddit musel jen na jeho vlákno vyčlenit několik desítek serverů navíc a kromě toho Obama jako první v historii překonal návštěvnost úvodní stránky.

Ta úplně nejžhavější vlákna na Redditu, která svou popularitou mezi ostatními vyčnívají, tvořívají v době svého největšího rozmachu 2-5 procent celkového trafficu sociální sítě. Obamovo vlákno AMA (Ask Me Anything), přes které odpovídal ve středu na dotazy internetových uživatelů, v době svého průběhu stálo za 30 procenty všech dat, která přes sociální síť protékala, a dosáhlo na přibližně 100 tisíc zobrazených stránek za minutu. Během pouhé hodiny, kdy prezident na Redditu odpovídal, se ve vlákně objevilo na 10 tisíc různých komentářů.

Zátěž byla tak velká, že tým Redditu musel rozšířit počet serverů, které pro vlákno byly vyčleněné. Původně určil Reddit pro POTUS AMA v očekávání velké poptávky 30 serverů jen pro jeho provoz. Brzy po začátku se ale ukázalo, že to rozhodně nebude stačit, a sociální síť přidala ještě 30 serverů navíc. I přesto ale byl Reddit po většinu času, co se na něm Obama nacházel, přetížený. Nejvíce si stránku vlákna v jeden moment prohlíželo 198 tisíc lidí a ta se tak stala historicky prvním odkazem na Redditu, který v návštěvnosti překonal domovskou stránku Reddit.com.

Všechny Obamovy odpovědi přehledně i s odkazy na ně shrnuje tento komentář od uživatele Biinaryy. Prezident Obama navíc projevil i znalost internetového prostředí a smysl pro humor, když svou poslední odpověď zakončil slovy “By the way, if you want to know what I think about this whole reddit experience – NOT BAD!”. Pokud nevíte, o co se jedná, jde o narážku na známý mem z úvodu tohoto článku (fotografická verze zde). Samozřejmě ani následná reakce internetu na sebe nenechala dlouho čekat.

Via Reddit

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Sexy profilovku na Facebooku zařídí v Indii plastický chirurg

Když nevypadáte dobře na Facebooku, tak jak si chcete udělat kontakty? V Indii začali bohatí používat Facebook trochu jiným způsobem a to s sebou nese určité nové požadavky. Řeší to po svém. Místo trendy běhání si radši zajdou na liposukci. A to je jen začátek - laserové ošetření kůže, úpravy brady a nosu - to všechno má zvýšit cool faktor převážně lidí mezi dvaceti a třiceti lety.