Diskuze na facebookových stránkách se od pondělí budou umět dělit do vláken

Zhruba od listopadu Facebook testuje funkci, která diskuze na sociální síti organizuje algoritmicky a s využitím diskuzních vláken. Prozatím si ji budou moci nepovinně aktivovat stránky, které mají alespoň 10 tisíc fanoušků, a osobnosti, které mají stejný počet odběratelů.

Funkci, která se nyní dočkala pojmenování Replies, již zná Facebook delší dobu. Prozatím ale došla svého využití pouze v pluginu pro komentáře, díky němuž mohou návštěvníci různých webových stránek diskutovat pod svou uživatelskou identitou ze sociální sítě.

Posledních několik měsíců Facebook novinku testoval i pro diskuze na firemních stránkách a v komentářích osobností, které na svých účtech aktivovaly možnost Follow (dříve Subscribe). Oproti běžné podobě komentářů, kde jsou všechny reakce řazeny chronologicky, mají Replies několik výhod pro diskuze, kterých se účastní více lidí nebo se rozproudí několika různými směry.

Lze totiž odpovídat přímo na jednotlivé komentáře a tyto odpovědi pak tvoří vlastní diskuzní vlákna, která jsou vzájemně propojena i graficky. Není tak třeba odpovědi dalších uživatelů na původní příspěvek složitě hledat v záplavě někdy i stovek dalších komentářů (u skutečně velkých stránek se počty komentářů mohou šplhat i na tisíce). Navíc komentáře, na které ostatní nejvíce reagovali, jsou automaticky řazeny nahoru, takže hned pod původním příspěvkem jsou vidět ty nejzajímavější reakce.

Jednou z českých stránek na Facebooku, která funkci v rámci posledního testování získala, je stránka Michala Horáčka, známého textaře a podnikatele.

Funkci budou moci podle zpráv TechCrunche, které později potvrdil i přímo Facebook, od pondělí nepovinně využívat všechny stránky, které mají nad 10 tisíc fanoušků, nebo osobnosti, které se dostaly nad 10 tisíc Followerů. Pro všechny ostatní ji Facebook spustí automaticky během července.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebooková soutěž dne: Pošli Big Shock a vyhraj!

Agentura SocialSharks, kterou si možná vybavíte třeba v souvislosti s aktivitou společnosti Albi (společnost dávala za každého nového fanouška pětikorunu na charitu), včera spustila méně charitativní akci - soutěž pro energetický nápoj Big Shock.