Díky chytré novince můžete vkládat tlačítko Follow přímo do videa

Wistia je startup zaměřený na hostování a analytiku uživatelských videí, a protože v tomto ohledu není zdaleka první, musí se jeho lidé pěkně ohánět, aby se nabízené služby ujaly. I proto společnost přichází s různými vylepšeními a zajímavými funkcemi pro uživatele, například před měsícem představila virtuální školu tvorby videa. Tlačítko Follow do videa, alias tzv. Twitter Follow Lab, je potom tím vůbec nejnovějším inovativním počinem Wistie.

Nástroj umožňuje to samé, co Twitter již dříve umožnil webům s vložitelným tlačítkem Follow. Jediným rozdílem je, že v případě nástroje Wistia bude tlačítko pro sledování v pravém horním rohu videa, a to přímo během přehrávání. Tlačítek lze do jednoho spotu vložit i víc, případně jedno tlačítko několikrát. Jednoduše vyberte názvy uživatelských účtů, které chcete do videa vložit, a nastavte čas či časy, od kdy do kdy se má jejich tlačítko zobrazovat. Klikne-li uživatel na vložené tlačítko, začne odkazovaný účet sledovat a video se přitom bude bez přerušení přehrávat dál.

Jedinou podmínkou funkčnosti je, že je video nahrané na serverech Wistie, jinak do něj startup logicky nic vložit nedokáže. Všechna videa hostovaná u Wistie jsou také automaticky aktivována pro Twitter Card, takže je lze přehrávat přímo z tweetů.

Funkci Wistia představuje tímhle videem:

A zde je stejné video, jen jsme ho trochu poupravili a na celou jeho délku vložili tlačítko pro sledování @tyinternety:

Via TNW