Digsby: klient, který integruje Facebook na plochu

Marketéři by měli zbystřit. Víceprotokolový klient Digsby nově dovoluje uživatelům sledovat Facebook feed přímo z plochy, což se může dlouhodobě promítnout pozornějším přístupem – přesně, jak si reklama žádá.

Klient Digsby z dílny dotSyntax je víceprotokolový a vedle tradičních IM protokolů (ICQ, Jabber, Google Talk atd.) obsahuje také podporu pro email a sociální sítě. Během posledních dní zaznamenává Digsby nebývale rychlý vzestup na poli, kde o konkurenci rozhodně není nouze – stačí zmínit úspěšné klienty Miranda, Trillian, QIP atd.

Díky Digsby mohou uživatelé Facebooku aktualizovat svůj status, komentovat aktivitu přátel či se věnovat fanouškovským stránkám, to všechno přitom bez nutnosti spouštět prohlížeč. Marketingové aktivity na Facebooku jsou na obrovském vzestupu a služby jako Digsby mohou znamenat ještě větší provázanost značek a spotřebitelů.

Není to jen o Facebooku

Vedle FB podporuje Digsby také Twitter, MySpace a LinkedIn, uživatelé tak mohou spravovat své účty na sociálních sítích daleko snáz. Že jde bez debat o krok správným směrem potvrzuje poslední výzkum Nielsen Online – Facebook je po Googlu, Microsoftu a Yahoo čtvrtým nejnavštěvovanějším online střediskem a v srpnu 2009 jej navštívilo 103 miliónů unikátních uživatelů.

Dotaz do pléna: co říkáte na posun, který Digsby představuje? Jak mohou marketingoví pracovníci využít potenciál, který nabízí?

Digsby

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

GoodData oznámila investici dalších 25 milionů dolarů

Původem česká a ve Spojených státech působící společnost GoodData téměř zdvojnásobila své finanční zázemí. V aktuálním třetím kole financování získala od investorů 25 milionů, celkem tedy už 53,5 milionu dolarů (více než 1,1 miliardy korun). Firmu v roce 2007 založili Roman Staněk, Michal Dovrtěl a Zdeněk Svoboda.
Přečtěte si více

Defriendtion: Potrestejte otravné zlozvyky facebookových přátel

Tlačítko "To se mi nelíbí" asi čas od času chybí všem. Příspěvky o tom, co měl kdo k obědu, padesátá fotka sebe sama v koupelně, nesmyslné používání hashtagů nebo rádoby hluboké pravdy si totiž nic jiného nezaslouží. Asi se ho jen tak nedočkáme, tvůrci Defriendtion ovšem přišli s aplikací, která nám to částečně vynahradí.