Digg 1. srpna znovu povstane z popela, slibuje nový majitel

Je tomu ani ne dva týdny, co se světem roznesla zpráva, že služba pro sociální sdílení zpráv Digg má nového majitele, společnost Betaworks. Oproti všem předpokladům ale Betaworks nechtějí využít technologie kdysi populárního Diggu, místo toho chtějí obnovit jeho zašlou slávu.

Vyplývá to z pátečního blogového příspěvku několika členů týmu Betaworks, kteří mají Digg na starosti. Podle nich 1. srpna vyvrcholí “šest týdnů plných adrenalinu a kofeinu”, po které na novém vzhledu bude celkem desetičlenný tým pracovat. Důvodem ke změnám bylo to, že stará infrastruktura Diggu byla nákladná a navíc neumožňovala rychlý vývoj vpřed a průběžné změny. Zmínka o šesti týdnech mimo jiné znamená i to, že o akvizici bylo rozhodnuto nejméně o tři týdny dříve, než se o ní před deseti dny dozvěděla média.

Jak bude nový Digg vypadat mohou nyní ovlivnit i sami uživatelé, Betaworks si pro ně připravili speciální dotazník. Ten společnosti pomůže nový, moderní a rychlý startup, který z Diggu chtějí udělat, vést tím nejlepším možným směrem. Bude to ale stačit? Povede se týmu, který se ohání těmi nejlepšími úmysly, udělat z Diggu opět sociální hub pro sledování aktuálních zpráv? Nebo už pro službu na dnešní přeplněné sociální scéně není místo, kde by se mohla efektivně uchytit? Vývoj příštích měsíců bude bezpochyby zajímavé sledovat.

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook Home se nám celkem líbí, nenaleťte ale podvodníkům

Oficiální verze Facebook Home je zatím z Česka a dalších zemí mimo Spojené státy nedostupná, čehož se snaží využít nejrůznější aplikace, které se tak jenom tváří - a dokonce se ani nestydí chtít za to peníze. My jsme si stáhli verzi neoficiální a zatím musíme říct, že první dojmy jsou celkem pozitivní - byť takové asi budou jen pro uživatele, kteří svůj Facebook a svůj telefon používají určitým způsobem.