Digg 1. srpna znovu povstane z popela, slibuje nový majitel

Je tomu ani ne dva týdny, co se světem roznesla zpráva, že služba pro sociální sdílení zpráv Digg má nového majitele, společnost Betaworks. Oproti všem předpokladům ale Betaworks nechtějí využít technologie kdysi populárního Diggu, místo toho chtějí obnovit jeho zašlou slávu.

Vyplývá to z pátečního blogového příspěvku několika členů týmu Betaworks, kteří mají Digg na starosti. Podle nich 1. srpna vyvrcholí “šest týdnů plných adrenalinu a kofeinu”, po které na novém vzhledu bude celkem desetičlenný tým pracovat. Důvodem ke změnám bylo to, že stará infrastruktura Diggu byla nákladná a navíc neumožňovala rychlý vývoj vpřed a průběžné změny. Zmínka o šesti týdnech mimo jiné znamená i to, že o akvizici bylo rozhodnuto nejméně o tři týdny dříve, než se o ní před deseti dny dozvěděla média.

Jak bude nový Digg vypadat mohou nyní ovlivnit i sami uživatelé, Betaworks si pro ně připravili speciální dotazník. Ten společnosti pomůže nový, moderní a rychlý startup, který z Diggu chtějí udělat, vést tím nejlepším možným směrem. Bude to ale stačit? Povede se týmu, který se ohání těmi nejlepšími úmysly, udělat z Diggu opět sociální hub pro sledování aktuálních zpráv? Nebo už pro službu na dnešní přeplněné sociální scéně není místo, kde by se mohla efektivně uchytit? Vývoj příštích měsíců bude bezpochyby zajímavé sledovat.

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook se naučil rozpoznávat hudbu a video

Do aplikací Facebooku pro iOS a Android brzy zamíří zajímavá novinka. Na základě odposlechu mikrofonem se tyto aplikace naučí rozpoznávat, jakou hudbu zrovna posloucháte nebo jaký pořad sledujete. Kopírují tak známou službu Shazam, která si podobnou funkcí získala miliony uživatelů. Na rozdíl o ní ale Facebook chce, abyste získanou informaci sdíleli s přáteli.
Přečtěte si více

Facebook nepředstaví pro Android operační systém, ale home screen aplikaci

Oznámení, které si Facebook schovává na tento čtvrtek, nabralo zase o něco přesnější obrysy. Nepůjde o celý operační systém, ale o speciální aplikaci, která přebere funkci domovské obrazovky. Aplikace bude sice automaticky přednahrána na jednom z připravovaných telefonů HTC, bude ale přes Google Play volně dostupná i pro všechny ostatní.