Defriendtion: Potrestejte otravné zlozvyky facebookových přátel

Tlačítko “To se mi nelíbí” asi čas od času chybí všem. Příspěvky o tom, co měl kdo k obědu, padesátá fotka sebe sama v koupelně, nesmyslné používání hashtagů nebo rádoby hluboké pravdy si totiž nic jiného nezaslouží. Asi se ho jen tak nedočkáme, tvůrci Defriendtion ovšem přišli s aplikací, která nám to částečně vynahradí.

Všichni své přátele milujeme, dokonce i ty facebookové. To ale neznamená, že nám čas od času nebudou některé jejich názory, myšlenky či fotografie připadat poněkud iritující. Jak se dá v rámci Facebooku na takovou situaci reagovat? Možnosti jsou prakticky tři: ignorovat je, napsat komentář a riskovat uraženou reakci, nebo kliknout na “smazat ze seznamu přátel”. Jenže ignorováním dáváte spíše najevo neutrální postoj, komentář v intenzivnějších diskuzích často zapadne a poslední varianta je přeci jen poněkud drastická. Teď ovšem přichází čtvrtá možnost – aplikace Defriendtion. Její výstižný název pochází od slova detention (vazba, nebo také být po škole).

Pokud se k dané aplikaci přihlásíte na Facebooku, objeví se roztomilý formulář, který vám umožní elegantně vyjádřit rozčarování nad myšlením vašich blízkých. Nejdříve zadáte jméno a vyberete prohřešek. Můžete si vybrat ze čtyř předepsaných odpovědí, nebo zapojit svou kreativitu a nechat se inspirovat třeba vtipným videem od tvůrců aplikace. Další kolonkou k vyplnění je čas, tedy na kolik hodin hříšníka uvrhnete v nemilost. Celý formulář pak uzavírá sekce s důkazy o prohřešku, kde můžete přiložit konkrétní odkaz na post kamaráda, fotku či citaci. Po odeslání se vyplněný formulář objeví jako příspěvek na profilu odsouzence, kde ho rovněž uvidí jeho přátelé.

Co na to říkáte? Nejste v pokušení některé z vašich známých trochu vytrestat?

Via Bloomberg

Total
0
Shares
Další články