Další osobnost na Redditu. Uživatelům v pondělí odpovídal Bill Gates

Sbírka celebrit, které uživatelům sociální sítě Reddit odpovídaly ve speciálním formátu Ask Me Anything, se rozrostla o další celosvětově známé jméno. Po Baracku Obamovi či Arnoldu Schwarzeneggerovi odpovídal zakladatel Microsoftu a současný bojovník za lepší svět Bill Gates. Mluvil hlavně o svých současných aktivitách, jak už je ale v rámci AMA zvykem, ani humoru se rozhodně nevyhýbal.

Již v prvních minutách přítomnosti Billa Gatese na Redditu bylo jasné, že tahle AMA bude skutečně výživná. Zatímco jiní návštěvníci mívají s Redditem problémy a orientace v jeho trochu nezvyklém uživatelském rozhraní jim přidělává starosti, soudě alespoň podle nižšího počtu odpovědí, Gates se jako bývalý programátor orientoval bez nejmenších potíží. Nezvyklé rychlosti jeho odpovědí si povšimli i sami redditoři, kteří ji nezapomínali napříč celým vláknem chválit.

A zajímavý byl Bill Gates i v jiném ohledu. Na svých několik desítek minut slávy se totiž velmi dobře připravil a již předem vytvořil video, kde odpověděl na tři otázky, které od uživatelů Redditu mohl s velkou pravděpodobností očekávat. Zábavnou formou také prokázal, že odpovídajícím je opravdu on sám, když k tomu účelu vytvořil speciální obrázek.

Humor Gatesovi nechyběl ani v odpovědích. Když se jeden z uživatelů zeptal, co mu ještě zbývá na seznamu věcí, které by rád ve svém životě stihnul, odpověď zněla “neumřít”. Na otázku po tom, co z levných věcí ho ještě baví, když teď má tolik peněz, že si může dovolit cokoliv, zmínil děti, cheeseburgery a OpenCourseWare přednášky (přednášky z prestižních univerzit, které jsou zdarma dostupné na internetu). Když se ho uživatel zeptal, kde ty levné děti bere, odvětil, že od čápa.

Gates se ale rozpovídal také o budoucnosti technologií, o tom, které Windows jsou lepší (prý ty s vyšším číslem), a hlavně o svých současných dobročinných aktivitách. Jeho nynějším cílem je zbavit chudé země dětské obrny. Tento záměr by rád naplnil do roku 2018, poté se chce věnovat vymýcení malárie a spalniček, které děti z chudých zemí taktéž trápí. Jen malárie podle Gatese pouze v Africe ročně zabije na půl milionu dětí. Za svůj největší dosavadní úspěch pak Gates považuje úspěšné vakcíny proti zápalům plic a nemocem trávicího ústrojí, které ročně zachraňují miliony lidí.

Kromě péče o zdraví třetího světa pracuje zakladatel Microsoftu i na rozvoji vzdělávání, v této oblasti se přitom nesnaží zlepšovat situaci pouze v chudých zemích, ale globálně, tedy i ve vyspělém světě. Jedním z jeho chráněnců, jejichž podporou se Gates nijak netají, je i Salman Khan, zakladatel a provozovatel Khan Academy. Obecným cílem aktivit Billa Gatese v této oblasti je zvýšit dostupnost a kvalitu vzdělávání širokým zapojením moderních technologií, které v často konzervativním školství západního světa úplně chybí. Všechny Gatesovy odpovědi můžete nalézt zde, otázku u každé z nich můžete zobrazit kliknutím na tlačítko “souvislost”.

Stejně stylově, jako Reddit přivítal, se s ním Gates i rozloučil. Pomáhat ostatním je prý radost, a jedna taková drobná pomoc by se mu podle všeho hodila také…

Svérázná komunikační platforma Reddit, kde můžete kdykoliv bez varování narazit takřka na cokoliv, se pomalu ale jistě stává prostředníkem mezi sebeuvědomělou online komunitou a zbytkem světa. A to včetně mnoha lidí z pomyslného “tvrdého jádra”, které bývá nejčastěji spojováno se serverem 4chan. Právě na těchto místech se líhnou všechny ty populární memy před tím, než se jich chytí mainstream, zde se plánují nejrůznější podvratné akce, vznikají aktivistická hnutí a bují různé zábavné kratochvíle.

V minulém roce dokázal Reddit přilákat na 400 milionů unikátních návštěvníků, kteří si zobrazili 37 miliard stránek. Nemalou měrou jeho rychle rostoucí popularitě napomáhá i zájem celebrit, v poslední době zejména rekordní AMA s Barackem Obamou nebo neméně zajímavé setkání s Arnoldem Schwarzeneggerem. Pokud byste se o službě chtěli dozvědět víc, což vřele doporučujeme, podívejte se třeba na krátký dokument o jejím vzniku se zakladateli v hlavní roli.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Kompletní přednášky ze Social Marketers Summitu 2012

Letošní Summit byl opět velkým krokem kupředu a nyní máte příležitost připomenout si vše, co v Bio Oko zaznělo. Jak se dá crowdfunding využít v marketingu, zda se má engagement stát vaší modlou, nebo je jen luxusem velkých značek, jak vypadá a kolik stojí pořádná zákaznická péče, nakolik je možné vzdát se kontroly nad svou značkou a spoustu dalšího.