Další milník pro Twitter, oznámil příchod následníka britského trůnu

Kate Middelton má splněno. Porodila syna, a to se ve šlechtických rodech počítá i v dnešní době. Twitterový účet, pojmenovaný podle jejich oficiální londýnské rezidence, se také činil a trhal své rekordy v retweetování. Zároveň ušetřil Kate dotěrných kamer a foťáků, kterých si v nejbližších dnech užije víc než dost. Svět přitom o nic nepřišel.

Královské robě se dokázalo během první hodiny svého života stát součástí víc než milionu postů na Facebooku. Nejčastěji se nad ním rozplývaly ženy mezi 25 a 34 lety.  I když vlastně obecně ženy všech věků. Zajímalo by nás ale, jak se do první pětky dokázali vklínit mladí kluci (18-24 let). Nejvíc to prožívali samozřejmě v Británii a ve Spojených státech.

 

 

 

 

 

 

Samozřejmě o narození nového člena královské rodiny byla obeznámena celá otitulovaná skupinka aristokratů.

 

Nejdůležitější tweet přesdílelo devět tisíc lidí během prvních dvaceti minut. Jedním z uživatelů byl i správce oficiálního účtu Královské rodiny – @BritishMonarchy. Ten zároveň posílil věrohodnost zprávy i fotografií oficiálního, off-line oznámení, na Instagramu.

Stejně jako pro mladou vévodkyni je úspěšný porod velkou událostí i pro Twitter. Po arabském jaru jde totiž o další velkou akci, která ukáže jeho rychlost a univerzálnost ve srovnání s klasickými médii.

Hashtagy #itsaboy a #royalbabyboy ovládly sociální síť během několika okamžiků po porodu. Zároveň zájemci o sázky mohou sledovat tipy na jméno malého prince.

Se svou troškou do mlýna přišel i britský Google. Kdo by chtěl poslat oficiální blahopřání, tak neváhejte.

via Mashable