Další hacknutý účet na Twitteru, tentokrát BBC Weather

K Jeepu, Burger Kingu a stále delší řadě velkých médií přibyl další vysoce viditelný profil na Twitteru, nad kterým jeho majitelé ztratili kontrolu. Tentokrát šlo o účet BBC Weather, profil britské BBC věnovaný počasí. Za útokem stála organizace Syrian Electronic Army. Zejména pro významné zpravodajské účty (ale nejen pro ně) by tak jasný plán pro případ podobné krize měl dnes být naprostou samozřejmostí.

Některým značkám jsou účty skutečně napadeny, jiné už tento fenomén zaujal dokonce natolik, že to pouze ve vhodnou chvíli předstírají. K těm prvním se připojil během včerejška účet BBC věnovaný počasí, BBC Weather. Ovládla ho syrská hackerská skupina, která sama sebe označuje jako Syrian Electronic Army. Prvním tweetem se k útoku přihlásila, dalšími již jen parodovala zaměření účtu na počasí, ovšem očividně k politickým účelům.

V rámci útoku byly napadeny i další dva účty BBC na Twitteru, BBC Arabic Online a BBC Radio Ulster. Zda se to povedlo díky podobnému heslu, které tyto účty měly, nebo byly registrovány na stejný e-mail, do kterého se útočníci dostali, případně k útoku došlo ještě jinak, o tom se lze jen domýšlet. Podobná souvislost je ale poměrně pravděpodobná. BBC se k této otázce nijak nevyjádřila, pouze se za dočasné přerušení normálního provozu suše omluvila. Ale co také jiného, však už jsme všichni zvyklí…

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak firmy spravují sociální sítě

Hledáte odpověď na to, jak vytvořit a integrovat ideální social media tým? Napovědět může infografika shrnující, jak k tomuto problému přistupují ostatní. Go-Gulf.com v ní shrnuli základní informace o tom, koho chtějí organizace mít ve specializovaném týmu pro sociální média a jak s nimi potom pracují.