Další hacknutý účet na Twitteru, tentokrát BBC Weather

K Jeepu, Burger Kingu a stále delší řadě velkých médií přibyl další vysoce viditelný profil na Twitteru, nad kterým jeho majitelé ztratili kontrolu. Tentokrát šlo o účet BBC Weather, profil britské BBC věnovaný počasí. Za útokem stála organizace Syrian Electronic Army. Zejména pro významné zpravodajské účty (ale nejen pro ně) by tak jasný plán pro případ podobné krize měl dnes být naprostou samozřejmostí.

Některým značkám jsou účty skutečně napadeny, jiné už tento fenomén zaujal dokonce natolik, že to pouze ve vhodnou chvíli předstírají. K těm prvním se připojil během včerejška účet BBC věnovaný počasí, BBC Weather. Ovládla ho syrská hackerská skupina, která sama sebe označuje jako Syrian Electronic Army. Prvním tweetem se k útoku přihlásila, dalšími již jen parodovala zaměření účtu na počasí, ovšem očividně k politickým účelům.

V rámci útoku byly napadeny i další dva účty BBC na Twitteru, BBC Arabic Online a BBC Radio Ulster. Zda se to povedlo díky podobnému heslu, které tyto účty měly, nebo byly registrovány na stejný e-mail, do kterého se útočníci dostali, případně k útoku došlo ještě jinak, o tom se lze jen domýšlet. Podobná souvislost je ale poměrně pravděpodobná. BBC se k této otázce nijak nevyjádřila, pouze se za dočasné přerušení normálního provozu suše omluvila. Ale co také jiného, však už jsme všichni zvyklí…

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebooková soutěž dne: Pošli Big Shock a vyhraj!

Agentura SocialSharks, kterou si možná vybavíte třeba v souvislosti s aktivitou společnosti Albi (společnost dávala za každého nového fanouška pětikorunu na charitu), včera spustila méně charitativní akci - soutěž pro energetický nápoj Big Shock.
Přečtěte si více

Facebook je nejdiskutovanější značkou v online světě

Podle analýzy od General Sentiment se Facebook drží na pozici nejdiskutovanější a tedy i nejcennější značky na internetu. Dle výsledků studie se o největší sociální síti mluví napříč Twitterem, sociálními médii a online zpravodajstvím bezkonkurenčně nejvíc. Nutno ale dodat, že zdaleka ne všechny tyto zmínky jsou pozitivní.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Zvířátka a sporty

Neuvěřitelné sportovní výkony, neuvěřitelné výkony zvířecích mazlíčků, něco málo k olympiádě. K tomu zabrousíme i k tématu rovnoprávnosti pohlaví a k problémům prvního světa. Prostě standardně od všeho něco.