Další akvizice Facebooku: mobilní startup Spool

Startup Spool ze San Francisca se stal nejnovější akvizicí Facebooku. Firma se zabývala tvorbou přehledného systému záložek pro mobilní telefony, hlavním mottem bylo zjednodušení mobilní konzumace obsahu.

Spool již provoz své služby ukončil a uživatelům beta verze umožnil stáhnout si všechny záložky. Zároveň všem svým bývalým uživatelům doporučil, aby se přesunuli k jedné z dvojice konkurenčních služeb – Delicious nebo Pocket. Na blogu potom všem uživatelům pětičlenný tým startupu poděkoval za podporu, kterou během své existence projekt od komunity obdržel.

Spool fungoval od roku 2010, od té doby také uživatelům umožňoval ukládat obsah z webu a poté k němu přistupovat přes mobilní aplikaci. Zatímco taková služba není sama o sobě až tak výjimečná, podle serveru Inside Facebook je výjimečná technologie, kterou startup pro svojí službu vyvinul. Díky systému cachování, parsování a sdílení totiž byl všechen obsah přístupný v mobilní aplikaci odkudkoliv, a to i offline, navíc včetně obrázků a dokonce i videí.

Server také míní, že pro Facebook byl Spool zajímavý zejména proto, že jeho technologie by mohla největší sociální síti umožnit zkvalitnění a hlavně zrychlení přístupu k obsahu přes mobilní aplikace. Cena za akvizici v tomto případě zveřejněna nebyla.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Prezidentský speciál!

Co otřásalo sociálními sítěmi minulý týden? Především viróza hlavy státu, která zase po čase ukázala sílu naší domácí lidové tvořivosti. Jako bonus navíc trochu toho hokeje a jak by vypadal Mimibazar ve facebookovém hávu. A samozřejmě nechybí ani zahraniční inspirace!
Přečtěte si více

Známe vítěze Českého YouTube Festu 2013

Třetí ročník Českého YouTube Festu, pořádaný organizací OSA a serverem Bandzone.cz ve spolupráci s českým Googlem, má své vítěze. Svými hlasy o nich rozhodli samotní uživatelé YouTube. Absolutním vítězem se stala formace IAN se skladbou Mom´n´Dad a hned pět interpretů se díky soutěži předvede na letních hudebních festivalech.