Czechitas i #HolkyzMarketingu: Vedení Facebooku podpořilo šéfky českých internetových projektů

Čtyři české projekty a jejich zakladatelky představily své nápady v regionální centrále Facebooku ve Varšavě. Vedení největší sociální sítě v čele s evropskou ředitelkou firmy, Nicolou Mendelsohn, pozvalo úspěšné ženy a jejich iniciativy k diskusi o budoucnosti skupin a komunit na Facebooku. Skupiny jsou na Facebooku stále oblíbenější. Používá je 1.4 miliardy lidí a téměř 30 % z nich jsou členy skupiny, která tvoří významnou část jejich celkového používání platformy.

Na varšavské akci Women Community Leadership Meeting se setkaly zakladatelky facebookových skupin z několika zemí, které se zaměřují například na ženské podnikatelky či dárce krve a dohromady sdružují přes 400 tisíc lidí. České projekty reprezentovaly Dita Přikrylová z Czechitas (na úvodní foto), Pavlína Louženská z #HolkyzMarketingu, Marie Salomonová z Nevypusť duši a Tereza Jurečková z Pragulic.

Během prezentací a neformálních diskusí se účastnice akce vzájemně podělily o své plány a zkušenosti z vedení skupin na Facebooku a zúčastnily se několika workshopů na rozvíjení digitálních dovedností a vedení lidi.

„Komunita je pro nás bezpečným místem, kde žádná otázka není nesmyslná. Všichni jdeme za jedním cílem. Konkrétně my se snažíme o změnu vzdělávacího systému v Česku. Kromě technických dovedností je to hlavně o podpoře slyšet, že to má smysl a že je třeba vytrvat,“ říká Dita Přikrylová, zakladatelka projektu Czechitas, která pomáhá zlepšovat digitální gramotnost žen a mladých lidí.

Pavlína Louženská z #HolkyzMarketingu

Skupiny na Facebooku využívá více než 1.4 miliardy lidí po celém světě. 400 milionů uživatelů patří do skupin, které jsou tvoří významnou část jejich celkového využívání platformy.

Z mé vlastní zkušenosti vím, jak důležitá je podpora okolí a komunit v realizaci nápadů. Jste potom součástí něčeho většího, než jste vy sami. Proto Facebook podporuje úspěšné komunitní projekty v regionu střední a východní Evropy. Pestrost skupin je neuvěřitelná – od mateřství, přes kariérní poradenství, zdraví, až po řešení bezdomovectví,” uvedla Nicola Mendelsohn, viceprezidentka Facebooku pro region EMEA, která akci vedla.

Širší kontext

Skupiny a komunity zastoupené na dnešním setkání především spojují lidi a jejich zájmy. Navazujeme na naše existující iniciativy, včetně programu Facebook Community Leadership, jehož cílem je podpořit inovativní, nadšené ženy, které podporují své projekty pomocí Facebooku a našich dalších služeb,” uvedla Brie Rogers Lowery, která má v Evropě na starosti komunitní programy ve Facebooku.

Varšavské setkání bylo poprvé věnované výhradně ženám a jejich projektům. V roce 2018 uspořádal Facebook v Londýně Community Summit pro správce skupin z celé Evropy a pět akcí v regionu střední a východní Evropy včetně Prahy.

V minulém roce Facebook spustil iniciativu s názvem Facebook Community Leadership Program (FCLP). Ta poskytne více než 100 vybraným účastníkům z celého světa podporu, nástroje a financování pro své projekty.

Total
5
Shares
Další články
Přečtěte si více

Přichází hodnější a ohleduplnější Facebook?

Facebook má velké plány pro mobilní prostředí, při jejich realizaci si ale bude dávat velký pozor, aby si proti sobě nikoho nepoštval. Tak by se dal jednou větou shrnout obsah konference f8, kterou největší sociální síť pořádala minulý týden. Pojďme se s odstupem podívat na vše, co jsme se od té doby o nové tváři Facebooku dozvěděli.