Czechitas i #HolkyzMarketingu: Vedení Facebooku podpořilo šéfky českých internetových projektů

Čtyři české projekty a jejich zakladatelky představily své nápady v regionální centrále Facebooku ve Varšavě. Vedení největší sociální sítě v čele s evropskou ředitelkou firmy, Nicolou Mendelsohn, pozvalo úspěšné ženy a jejich iniciativy k diskusi o budoucnosti skupin a komunit na Facebooku. Skupiny jsou na Facebooku stále oblíbenější. Používá je 1.4 miliardy lidí a téměř 30 % z nich jsou členy skupiny, která tvoří významnou část jejich celkového používání platformy.

Na varšavské akci Women Community Leadership Meeting se setkaly zakladatelky facebookových skupin z několika zemí, které se zaměřují například na ženské podnikatelky či dárce krve a dohromady sdružují přes 400 tisíc lidí. České projekty reprezentovaly Dita Přikrylová z Czechitas (na úvodní foto), Pavlína Louženská z #HolkyzMarketingu, Marie Salomonová z Nevypusť duši a Tereza Jurečková z Pragulic.

Během prezentací a neformálních diskusí se účastnice akce vzájemně podělily o své plány a zkušenosti z vedení skupin na Facebooku a zúčastnily se několika workshopů na rozvíjení digitálních dovedností a vedení lidi.

„Komunita je pro nás bezpečným místem, kde žádná otázka není nesmyslná. Všichni jdeme za jedním cílem. Konkrétně my se snažíme o změnu vzdělávacího systému v Česku. Kromě technických dovedností je to hlavně o podpoře slyšet, že to má smysl a že je třeba vytrvat,“ říká Dita Přikrylová, zakladatelka projektu Czechitas, která pomáhá zlepšovat digitální gramotnost žen a mladých lidí.

Pavlína Louženská z #HolkyzMarketingu

Skupiny na Facebooku využívá více než 1.4 miliardy lidí po celém světě. 400 milionů uživatelů patří do skupin, které jsou tvoří významnou část jejich celkového využívání platformy.

Z mé vlastní zkušenosti vím, jak důležitá je podpora okolí a komunit v realizaci nápadů. Jste potom součástí něčeho většího, než jste vy sami. Proto Facebook podporuje úspěšné komunitní projekty v regionu střední a východní Evropy. Pestrost skupin je neuvěřitelná – od mateřství, přes kariérní poradenství, zdraví, až po řešení bezdomovectví,” uvedla Nicola Mendelsohn, viceprezidentka Facebooku pro region EMEA, která akci vedla.

Širší kontext

Skupiny a komunity zastoupené na dnešním setkání především spojují lidi a jejich zájmy. Navazujeme na naše existující iniciativy, včetně programu Facebook Community Leadership, jehož cílem je podpořit inovativní, nadšené ženy, které podporují své projekty pomocí Facebooku a našich dalších služeb,” uvedla Brie Rogers Lowery, která má v Evropě na starosti komunitní programy ve Facebooku.

Varšavské setkání bylo poprvé věnované výhradně ženám a jejich projektům. V roce 2018 uspořádal Facebook v Londýně Community Summit pro správce skupin z celé Evropy a pět akcí v regionu střední a východní Evropy včetně Prahy.

V minulém roce Facebook spustil iniciativu s názvem Facebook Community Leadership Program (FCLP). Ta poskytne více než 100 vybraným účastníkům z celého světa podporu, nástroje a financování pro své projekty.

Total
304
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak funguje spojení Youtuberů a značek? Reálné postoje, skuteční vlogeři, úspěchy a česká čísla

Videoblogeři jsou fenomén. A začínají být fenoménem nebývalým. U těch, kteří na internetu tráví hodiny a pouští si jejich videa, po stovkách lajkují a sdílejí příspěvky na sociálních sítích nebo nakupují podle toho, co jim ve svých videích doporučili. Nebo co bylo vidět v pozadí. Nebo co jen tak mimochodem vlogeři jedli. Nebo... za co jim značky zaplatily.
Přečtěte si více

Infografika: Jak na Facebookové soutěže

Soutěže na Facebooku jsou téma, které si pozornost rozhodně zaslouží. Už proto, že nejde jen o to vymyslet dobrou a uživatelsky přitažlivou soutěž, ale také splnit všechny podmínky, které sociální síť ukládá, a v neposlední řadě též naplnit vlastní marketingové cíle. Pojďme si zopakovat základní kroky s přehlednou infografikou.