Co Facebook zítra odhalí? Obsah prý rozdělí do více proudů podle typu

Facebook se zítra chystá ve svém sídle novinářům představit novou podobu svého news feedu, klíčového kanálu s příspěvky přátel a stránek na hlavní stránce. Informace, které prosákly na veřejnost, prozatím mluví o specializovaných feedech, které budou zaměřeny na konkrétní skupiny obsahu, například hudbu nebo fotografie.

O tom, že Facebook zítra plánuje představit novou verzi news feedu, už pravděpodobně víte. V tom případě víte také to, že má být kladen větší důraz na obrázky a spekuluje se i o videu. Potvrzených informací nicméně prozatím bylo pomálu, a tak bylo možné se o chystaných změnách pouze dohadovat na základě dřívějších vyjádření,  různých reklamních testů a jiných zpráv, které se v minulosti objevily.

Díky TechCrunchi ale představa o budoucím news feedu získala trochu hmatatelnější obrysy. Tedy, lépe by asi bylo říci “představa o budoucích news feedech”, protože přesně to má Facebook podle Johna Constina v plánu. Jeho zdroje mluví o tom, že to, co Facebook zítra plánuje představit, jsou tematicky rozdělené proudy příspěvků, mezi kterými budou moci uživatelé webové verze na vrcholu obrazovky přepínat. Jak to bude vypadat na mobilech, o tom zdroje představu neměly.

Podle TechCrunche byla mezi informátory velká shoda na tom, že jedním z nových feedů bude přehled nových fotografií. Obrázky přitom získají výsadnější postavení než doposud i v ostatních feedech, kde budou větší jak fotografie, tak náhledy obrázků z odkazů. Feed fotografií by měl obsahovat pouze fotky, a to logicky od přátel a sledovaných stránek či osobností, pokud byly nahrané na Facebook, a pochopitelně také fotky z Instagramu sdílené na sociální síť.

Další zdroje mluvily také o zdokonaleném feedu pro hudbu, který existuje již nyní, ale většina uživatelů o něm vůbec neví, natož aby jej využívala. Navíc, tento feed má v současnosti svoje nedostatky, nám v redakci například zobrazuje naše vlastní články, které s hudbou, alespoň pokud víme my, mnoho společného nemají. Feed by za prvé měl projít radikální přeměnou, za druhé by se odkaz na něj měl přesunout z postranního menu (kategorie Apps) na vrchol stránky, kde budou všechny nové volby.

Další tematické oblasti se TechCrunchi potvrdit nepodařilo, poměrně logicky ale zní, že by mohlo jít například o video, odkazy, zprávy či aplikace, tedy formy obsahu, které na sociální síti mají svou nezpochybnitelnou důležitost.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Experimenty Facebooku: Notifikace z news feedu, placené zprávy, emotikony

Při tom, jak velkou má Facebook uživatelskou základnu, si může dovolit neustále podnikat desítky i stovky testů, kterými koriguje svoje budoucí směřování. Nejnovějšími experimenty jsou placené zprávy pro uživatele v Británii, pokus s notifikacemi o počtu nových příspěvků, zavedení emotikonů v příspěvcích nebo plošné omezení počtu pozvánek na události. Zároveň také Facebook představil novinky kolem Open Graph akcí.
Přečtěte si více

Na Facebooku nyní můžete komentovat i fotkou

Do komentářů k příspěvkům již lze kromě odkazů s náhledy vkládat i přímo fotografie. Funkci uvedl programátor Bob Baldwin, který ji spolu s několika dalšími vytvořil na jednom z firemních hackathonů. Přibyla také možnost řadit chronologicky komentáře i na stránkách, které mají funkci Replies.
Přečtěte si více

Facebook testuje Follow pro stránky a přidal recenzovací tlačítko

Chtěli byste sledovat příspěvky nějaké stránky na Facebooku, ale nechcete, aby váš Like byl chápán jako vyjádření podpory? Možná brzy budete mít jak své požadavky skloubit, sociální síť totiž testuje tlačítko Follow i pro stránky. Všem lokálním stránkám se navíc přesunula možnost vkládání uživatelských minirecenzí na viditelnější pozici vedle tlačítka Like.