Čínský Twitter Sina Weibo lámal s novým rokem sociální rekordy

Čínský Twitter Sina Weibo zaznamenal nový rekord v počtu odeslaných zpráv. Stalo se tak na přelomu starého a nového roku podle našeho kalendáře, kdy čínští uživatelé odesílali na službu 730 tisíc zpráv za minutu. Tím padl dřívější rekord Sina Weibo z doby, kdy země naposledy slavila přechod do dalšího roku, tehdy ovšem podle kalendáře čínského. To Číňané zvládli 481 tisíc zpráv za minutu. Kromě toho je nový rekord Sina Weibo také víc než dvojnásobkem současného rekordu na Twitteru, který u příležitosti znovuzvolení Baracka Obamy prezidentem Spojených států zpracovával 327 tisíc tweetů za minutu.

Je ale pravděpodobné, že nový rekord dlouho nevydrží. Číňanům se totiž kvapně blíží další přelom roku, tentokrát znovu podle tradičního čínského kalendáře. Čínský nový rok nastane během února, a pokud se bude opakovat situace z loňska, padne zároveň s ním i nový rekord v počtech odeslaných zpráv.

Rekord na Sina Weibo zaznamenali při přelomu našeho kalendářního roku i pokud jde o tradiční silvestrovský koncert. Během jeho sedmihodinového trvání bylo odesláno přes 12 milionů zpráv, které se ho týkaly, což je zhruba čtyřnásobek oproti loňsku. Služba Sina Weibo má do dnešního dne zhruba 400 milionů uživatelů, jen o málo méně než Twitter a o trochu víc než konkurenční Tencent Weibo, které se dotahuje na 300 milionů.

Via TNW