Český YouTube Fest letos vítěze dostane i na obří festival Sziget

Tváří letošního ročníku je skupina Lucie, která o projektu říká: „Český YouTube Fest považujeme za skvělý projekt. Samotná výhra – možnost zahrát si na pódiích velkých letních festivalů – je upřímně to nejlepší, co může mladá kapela získat. Vystoupit před tisícovými davy a představit se publiku, které by vás jinak nemělo šanci poznat, je benefit, na který nemusí mnohdy dosáhnout ani zavedené kapely.“

Projekt letos získává mezinárodní rozměr a interpretům se otevírá možnost vystoupit před daleko širším publikem. Na seznam totiž přibyl jeden z nejlepších a největších evropských festivalů, maďarský Sziget (za redakci potvrzujeme, byli jsme dvakrát). Vyhrát místo v programu takové prestižní hudební akce může kapele znatelně urychlit kariéru. Poprvé lze také přihlašovat skladby nejen v češtině, ale i v jakémkoliv jiném jazyce, což bylo stejně omezení, kterému jsme moc nerozuměli.

Pět nejlepších hudebníků se postaví na pódia známých českých letních festivalů Rock for People, Jam Rock nebo United Islands. Na Sziget, tradičně lákající 400 tisíc návštěvníků z celého světa, pouze absolutní vítěz. Svá originální videa (včetně hudby i textu) můžete nahrávat na kanál YouTube Festu od pátku 12. dubna do 7. května.

Porota, ve které kromě skupiny Lucie zasedne také producent Boris Carloff nebo vítěz minulého ročníku, kapela Bek Ofis, vybere 15 finalistů. O tom, kdo si zahraje na letních festivalech, pak už rozhodnou uživatelé YouTube svými hlasy. Vyhlášení vítězů proběhne 12. června. Pro více informací o Českém YouTube Festu můžete také sledovat stránku projektu na Google+.

Via Google