Český YouTube Fest jde do finále, ode dneška můžete hlasovat

Podívat se na klipy finalistů a hlasovat můžete na YouTube kanálu festivalu youtube.com/ceskyfest. Pět hudebníků s největším počtem hlasů si zahraje na známých českých festivalech a absolutní vítěz letos navíc vystoupí před mezinárodním publikem na maďarském festivalu Sziget.

Umělci přihlásili do letošního ročníku Českého YouTube Festu o 15 procent videoklipů více než v minulém roce. Do soutěže se letos zapojilo přes 460 kapel a interpretů, zájem se tak oproti loňskému roku zvýšil o třetinu. Hudebníci mohli vůbec poprvé do soutěže přihlašovat skladby v jakémkoliv jazyce, čehož také využili a kromě češtiny zněla hlavně angličtina i další jazyky.

„Výběr finálové patnáctky nakonec nebyl tak náročný, jak jsme se obávali. Český YouTube Fest potvrzuje, že je mezi námi řada skvělých neznámých skupin – jen jim dát šanci se představit!“ říká člen kapely Lucie Michal Dvořák. Porota musela z celkového počtu 900 přihlášených příspěvků vybrat 15 nejlepších finalistů, kteří se teď v online hlasování utkají o přízeň veřejnosti. V porotě hudebních expertů letos zasedl i známý hudebník a producent Boris Carloff, vítěz minulého ročníku soutěže skupina Bek Ofis a zástupci iREPORT.CZ, OSA a Bandzone.cz.

„Do soutěže se letos přihlásil rekordní počet kapel. Kromě kvantity se ale obrovským skokem zvýšila i kvalita přihlášených skladeb, což nás velmi potěšilo. Mezi přihlášenými byly kapely mnoha hudebních žánrů,“ vysvětluje Lukáš Paulů z OSA. Výrazný kvalitativní posun potvrzuje i šéf magazínu iREPORT.CZ a člen poroty Jarda Hudec: „Český YouTube Fest zásadním způsobem obohatily anglicky zpívající kapely a díky jeho rostoucí prestiži se do něj přihlásili také zajímaví interpreti, kteří se jinak podobných soutěží neúčastní.“