Bugy ve Facebook Insights stály za podhodnocenými statistikami dosahu stránek

Facebook minulý týden přiznal, že v uplynulých měsících jeho analytický nástroj Insights trpěl několika bugy, které ovlivnily jeho přesnost. Podle zjištění EdgeRank Checkeru se údaje o dosahu stránek zvýšily od opravení Insights v průměru o 14 procent.

Že byly Insights během posledních týdnů a možná i měsíců zabugované, Facebook přiznal koncem minulého týdne na blogu Facebook Studia. Kdy se chyba stala přímo sociální síť neuvádí, TechCrunch ji ale datuje ke změnám, které probíhaly nejprve v srpnu a v druhé vlně ještě v prosinci minulého roku, což by znamenalo, že nepřesné reportování dosahu stránek trvá již skoro půl roku. To by zároveň dokreslovalo celý obrázek o velkých poklesech dosahu, které se u příspěvků stránek začaly objevovat v průběhu září, i když tyto poklesy byly z jiného úhlu již vysvětleny změnami některých algoritmů Facebooku, které sociální síť sama přiznala.

Ať už k bugům došlo kdykoliv a jakkoliv, jejich odstranění proběhlo přes víkend, takže první skutečné výsledky výkonnosti své stránky by majitelé Pages měli začít zaznamenávat zhruba od úterý. Bugy se týkaly v první řadě reportování počtu zobrazení a dosahu, a v návaznosti na tyto hodnoty také všech dalších ukazatelů, které se z obou předchozích počítají. Šlo pouze o příspěvky stránek, včetně sponzorovaných zvýhodněných příspěvků, v reportování ostatní reklamy ale chyby nebyly. Stejně tak bugy nijak neovlivňovaly zobrazování příspěvků, pouze započítávání těchto zobrazení.

O kolik se asi tak skutečný dosah mohl lišit od toho, který Insights reportovaly, na to se snažili přijít lidé z EdgeRank Checkeru. Ti zkoumali reportovanou výkonnost příspěvků tisícovky stránek zminulého týdne, kdy ještě analytika opravena nebyla, a z počátku tohoto týdne, když už měly být všechny objevené chyby odstraněny. Průměrně se dosah zvýšil o 14 procent oproti dříve reportovaným hodnotám, u většiny stránek byl rozdíl kolem deseti procent, u stránek v rozmezí 500 tisíc až milion fanoušků ale poskočil dosah nahoru o hodně víc. Detailnější analýzu EdgeRank Checker slibuje časem, až bude pro srovnání k dispozici víc nových dat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zynga ve třetím čtvrtletí tratila, akcie šly přesto nahoru

Po společnostech jako Google, Facebook či Yahoo ukázala výsledky hospodaření také problémová Zynga, tvůrce Farmville a dalších slavných sociálních her. Nejen odchod přebytečných zaměstnanců, ale i vyšší příjmy než se očekávalo měly pravděpodobně na svědomí, že její akcie si včera po uzavření burz polepšily.
Přečtěte si více

Žádost o ruku: meme style!

Tohle je žádost o ruku podle našeho gusta! Hezky vyhlášeno přes Reddit (dává smysl, protože každá správná dívka by měla svého přítele přes Reddit sledovat), oznámeno sérií memů, doplněno na zakázku dělanými kresbami uživatelů DeviantArtu.