Bing i Google Maps ukazují lokalizované tweety

Verze Googlu je (jak jsme zvyklí) trochu úspornější, naopak Bing má body za přehlednost a grafické provedení.

Nejenom že verze Bingu má tlačítko na update tweetů, také na mapě ukazuje značku ve stylu Twitteru a u tweetů v levém sloupci má Twitter-avatara uživatele, který tweet vložil. Google oproti tomu využívá svojí klasickou značku znázorňující na mapě pozici vyhledávaných objektů, a v seznamu tweetů uvádí jenom název Twitter účtu a text tweetu. Bingovské hledání je jednoznačně mnohem mnohem blíže grafickému provedení samotného Twitteru a celkově mnohem bohatší. Na to už jsme ale zvyklí: zatímco Bing má na pozadí svého vyhledávače veselé obrázky, Google nedávno oficiálně spustil novou verzi svojí homepage, kde je jen logo, vyhledávací políčko a tlačítka Google Search a I’m Feeling Lucky.

Bing Twitter Maps

 

Malý test v Googlu, ukazující tweety členů API týmu Twitteru a jejich polohy. Samozřejmě můžete najít i jiné výsledky, pokud změníte název účtu a zvolíte jiný seznam. Funkce hledání lokalizovaných tweetů přímo na mapách největších vyhledávačů přináší zajímavé možnosti. Můžete si například udělat přehled, co a kde dělají vaši přátelé v pátek večer (případně zaměstnanci a podřízení v pracovní době), nebo při nějaké zajímavé události vytvořit seznam obecenstva a podělit se o jejich tweety přímo z místa činu.

Google Twitter Maps

via VentureBeat

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook mění základní nastavení příspěvků z veřejného na přátele

Pro nové uživatele na Facebooku se mění základní nastavení jejich soukromí. Namísto automatického veřejného sdílení příspěvků, které platilo doposud, budou své první příspěvky sdílet pouze s přáteli. Facebook si prý konečně uvědomil, že sdílet s užší skupinou lidí, než uživatel zamýšlel, je menší problém, než když omylem sdílí příliš široce.