Bílý dům s humorem odmítl petici za stavbu Hvězdy smrti

Už mnohokrát jsme viděli, že když se internetoví vtipálkové spojí, dokáží rozhýbat nejednu velkou korporaci. Tentokrát přiměli k akci Bílý dům online peticí věnovanou tomu, aby se Spojené státy zabývaly stavbou Hvězdy smrti, notoricky známé z Hvězdných válek. A odpověď zaslouží velkou poklonu.

Pro příklady není třeba chodit daleko. Jen v minulém roce jsme byli svědky toho, jak komunity kolem serverů jako Reddit či 4chan dokázaly poslat nebohého rappera na Aljašku v rámci facebookové soutěže Walmartu nebo (téměř) pojmenovat novou limonádu Mountain Dew po Hitlerovi. A Kim Čong-un se také nestal Osobností roku náhodou.

Nedávná petice požadující zahájení výstavby Hvězdy smrti od roku 2016 s cílem zvýšit počet pracovních míst a posílit národní obranu pak využila jedné příjemné vymoženosti, kterou mají občané Spojených států. Na stránkách Bílého domu může při splnění jednoduchých podmínek kdokoliv vytvořit internetovou petici, a pokud ji podpoří alespoň 25 tisíc lidí do 30 dnů, má kromě pozornosti zajištěnou přinejmenším náležitou odpověď.

A protože lidí toužících po Hvězdě smrti se našlo přes 34 tisíc, odpověď je přesně to, čeho se dočkali. Obamova administrativa při této příležitosti opět dokázala, že s internetem a sociálními sítěmi je jedna ruka a každou šanci umí využít. Reakce je v jasné narážce na slavnou citaci z Hvězdných válek nazvána This Isn’t the Petition Response You’re Looking For a nejrůznějších odkazů obsahuje vícero. Za hlavní překážku projektu označuje náklady, které odhaduje na 850 biliard dolarů.

Argumentů má ale vícero – jednak prý Spojené státy nepodporují destrukci planet, zároveň ale nechtějí investovat peníze daňových poplatníků do něčeho, co má tak zásadní konstrukční slabiny, že k prolomení obrany stačí jediná stíhačka. Ještě lepší ale je, že se v odpovědi lze dozvědět i řadu zajímavostí o již probíhajícím vesmírném programu a je také zakončena pozitivní výzvou ke kariéře v oblasti vědy a vývoje.

Dáváme velký Like s americkým úsměvem.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Angela, Sýrie, iPhone a další várka nesmyslů

Minulý týden se internet pozastavoval především nad situací okolo možného útoku Spojených států na Sýrii, novým volebním billboardem Angely Merkelové, který si vyloženě o trochu toho photoshopování říkal, nad novým iPhonem, který vážně vypadá jako výsledek designové spolupráce s Crocs, ale samozřejmě nechybí ani tradiční várka jednoduchých kravinek.
Přečtěte si více

Twitter oslavuje skvělý rok 2012 videem, webem a infografikou

Na Twitteru jsme letos mohli živě sledovat tweety z hlubin oceánů, z oběžné dráhy Země, z planety Mars i z pozadí velkých světových událostí. Rok 2012 bezpochyby posunul Twitter o pořádný kus dál a jeho uživatelé se stali součástí mnoha historických či jinak výjimečných okamžiků. Není proto divu, že si společnost letos dala se závěrečným shrnutím docela práci.
Přečtěte si více

Nej kampaně na Twitteru: Vlezlá houba a tweetující orchestr

Naší pravidelně nepravidelnou rubriku věnovanou nejzajímavějším kampaním na sociálních sítích jsme se tentokrát rozhodli věnovat exkluzivně Twitteru, který se může z poslední doby pochlubit několika zajímavými případy. Zahrnují stalkující maskoty, vzájemné špičkování mezi značkami, prodej reklamy na vlastním profilu a stále častěji také hudbu.