Autobus Reddit vyrazí na silnice bojovat za svobodu internetu

Zakladatel služby Reddit Alexis Ohanian a její generální ředitel Erik Martin se na podzim tohoto roku vydají autobusem napříč Spojenými státy. Jejich agenda se bude týkat především svobody internetu, chtějí ale také přesvědčovat podnikatele a inovátory k větší angažovanosti.

Zatímco kandidáti nadcházejících amerických voleb budou jezdit po Spojených státech a debatovat se svými voliči, zakladatelé Reddit se budou ve svém modročerveném autobuse snažit oslovit technologickou komunitu. Srazy se zakladateli startupů, studenty, novináři a dalšími lidmi mají mimo jiné přinést další podpisy k Deklaraci internetových svobod a získat členy pro Ligu na ochranu internetu.

Další agendou je přesvědčování lidí z technologických oblastí, aby kandidovali na veřejné funkce, upozorňování na kandidáty, jejichž program je z hlediska internetu nejlépe připraven, a také samotné přesvědčování voličů, aby k volbám skutečně šli. Obecným cílem je upozornit politiky na to, že svoboda internetu je jedním z kritérií, podle nichž si občané vybírají, komu dají svůj hlas. A dlouhodobě svobodný internet by zase měl být jedním z pilířů inovativního a funkčního hospodářství.

Serveru AdWeek se Martin k plánované cestě vyjádřil následovně: “Otevřený internet je naším novým obzorem. Je to šance na nové začátky. Šance na napravení některých starých nedostatků. Šance k vytvoření něčeho nového. Jednotlivci i malé podniky tuto šanci využívají dnes a denně.” Autobus Reddit pojede z Kentucky do Denveru, dohromady by měl zvládnout přes 1600 kilometrů cesty. Náklady bude zčásti hradit Reddit, zčásti na ní organizátoři vybírají peníze přes IndieGoGo.

Via AW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Přichází hodnější a ohleduplnější Facebook?

Facebook má velké plány pro mobilní prostředí, při jejich realizaci si ale bude dávat velký pozor, aby si proti sobě nikoho nepoštval. Tak by se dal jednou větou shrnout obsah konference f8, kterou největší sociální síť pořádala minulý týden. Pojďme se s odstupem podívat na vše, co jsme se od té doby o nové tváři Facebooku dozvěděli.
Přečtěte si více

Mapa: Odkud pochází poslední milion tweetů

Chcete vědět, kde se aktuálně nejvíc tweetuje? Mapa posledního milionu tweetů vám spolehlivě odpoví. S ohledem na to, že Dick Costolo aktuálně oznámil půl miliardy tweetů denně (a potvrdil testování vlastního tlačítka Like), jistě si dokážete představit ten bzukot.