Autobus Reddit vyrazí na silnice bojovat za svobodu internetu

Zakladatel služby Reddit Alexis Ohanian a její generální ředitel Erik Martin se na podzim tohoto roku vydají autobusem napříč Spojenými státy. Jejich agenda se bude týkat především svobody internetu, chtějí ale také přesvědčovat podnikatele a inovátory k větší angažovanosti.

Zatímco kandidáti nadcházejících amerických voleb budou jezdit po Spojených státech a debatovat se svými voliči, zakladatelé Reddit se budou ve svém modročerveném autobuse snažit oslovit technologickou komunitu. Srazy se zakladateli startupů, studenty, novináři a dalšími lidmi mají mimo jiné přinést další podpisy k Deklaraci internetových svobod a získat členy pro Ligu na ochranu internetu.

Další agendou je přesvědčování lidí z technologických oblastí, aby kandidovali na veřejné funkce, upozorňování na kandidáty, jejichž program je z hlediska internetu nejlépe připraven, a také samotné přesvědčování voličů, aby k volbám skutečně šli. Obecným cílem je upozornit politiky na to, že svoboda internetu je jedním z kritérií, podle nichž si občané vybírají, komu dají svůj hlas. A dlouhodobě svobodný internet by zase měl být jedním z pilířů inovativního a funkčního hospodářství.

Serveru AdWeek se Martin k plánované cestě vyjádřil následovně: “Otevřený internet je naším novým obzorem. Je to šance na nové začátky. Šance na napravení některých starých nedostatků. Šance k vytvoření něčeho nového. Jednotlivci i malé podniky tuto šanci využívají dnes a denně.” Autobus Reddit pojede z Kentucky do Denveru, dohromady by měl zvládnout přes 1600 kilometrů cesty. Náklady bude zčásti hradit Reddit, zčásti na ní organizátoři vybírají peníze přes IndieGoGo.

Via AW

Total
0
Shares
Další články